Visas manas emocijas /Elinora Grīnvuda/

IMG_2019-10-09

“Daži zinātnieki uzskata, ka visu cilvēku uzvedību var izskaidrot ar četrām pamatemocijām – Prieks, Dusmas, Bailes, Skumjas.” Un par šīm arī ir šī grāmata. Kā atpazīt emociju? Kā tā izpaužas? Kā risināt problēmas? Bez teorētiskiem padomiem kā “priecājies par labo” klāt ievietoti arī dažādi bērniem viegli saprotami un izpildāmi praktiski vingrinājumi. Piemēram, kamenes elpošanas vingrinājums kā palīdzība pret skumjām (mēs šo mājās iepriekš lietojām, ja pirms miedziņa bērns nevarēja aizmigt, jo sliktas domas nāk galvā).

Man ļoti patika atvērums par “tā nav godīgi”. Tik bieži mājās esmu dzirdējusi, ka mazajai māsai vajag tik pat lielu putras porciju kā lielajam brālim, jo citā gadījumā neesot godīgi. Tad nu šo lapaspusi ar bērniem pārlasījām un kārtīgi pārrunājām. Jo “taisnīgums nav tad, kad visi saņem vienu un to pašu. Taisnīgums ir tad, kad katrs iegūst to, kas viņam ir nepieciešams konkrētajā brīdī.”

Jebkurā gadījumā šī ir grāmata, ko ļaut bērnam lasīt pašam, bet arī noteikti padarboties kopā ar bērnu. Ne tikai izlasīt, bet paskatīties attēlus, mēģināt kopā atpazīt emocijas nofotografēto bērnu sejās, iemācīties kādu jogas vingrojumu vai zvaigznes elpošanu. Kā arī mums ļoti patika uzzīmēt cilvēciņu un padomāt, lai izkrāsotu tās vietas ķermenī, kas aktivizējas pie konkrētām emocijām (līdzīgi kā norādīts attēlā).

IMG_2019-10-09-v1

“Visas emocijas ir svarīgas. Tās ir dabiskas un padara tevi par to, kas esi. Tāpēc turpmāk izpaud savas jūtas!”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s