Krustabas Rūtai

​Pādīte mana!

IMG_2019-10-06_7

Svārciņi, kleitiņas, blūzītes, žaketes, zeķītes, bikšeles baltas, baltas. Krustu šķērsu pie aizkariem drēbītes sakarinātas. Kā laicīgi apģērbties. Kā nenosmērēt svētku drēbes jau mājās. Kā nesaburzīt. Kā pārāk neatstāt ģērbšanos uz vietas. Visiem. Kāds iečīkstas, ka par īsu, par gaišu, par ciešu, par neērtu. Kāds lepns sapogā visas pogas un izvēlas, kuru saktiņu spraust. Kāds jostu grib sasiet jau mājās. Kāds pastalas grib vilkt kājās. Kūku nepalikt zem āboliem. Sieru sagriezt šķēlītēs. Pirmā kumosa maizes pīnīti virspusē uzlikt. Un tam visam pa vidu vēl pabarot, apģērbt, nosargāt, iemidzināt pašu pādi.

Šīs ir jau ceturtās mūsu krustabas. Ceturtam bērniņam. Un vairs nav uztraukumu par to, kas būs un kā būs. Jo nu jau zinām, IMG_2019-10-06_6 ka galvenais iepīt gaišu domu un labu vārdu. Ka galvenais piedomāt. Iegriezt enerģiju. Ar uguns liesmu, ar skanīgu dziesmu. Ar augstiem lēcieniem krusta dancī. Ar kupliem lindrakiem. Ar nātri kūmas pārbaudīt. Skauģus ezera dzelmē guļošam akmenim piesaistīt. Nelaimei kājas sasiet un pa virsu kadiķi iesmaržināt.

Un tā mēs pādīti dīdām. Un tā ziedojam graudus ugunij un nododam laimi caur sevi. Vairs nav vasara. Ir seši grādi. Brīnišķīgas rudens lapas. Un uzkrīt krusas graudi kā viegla svētība. Kā Debesu zīme, ka mūsu senču gari sanākuši un piedalās dzimtas godos. Ar savu padomu, savu dzīves saņemto gudrību.

IMG_2019-10-06_1

UPE. Tik brīnišķīgu vārdu IMG_2019-10-06_2 mūsu Rūtai dāvā krustvecāki Ingars un Ilze. Un cik viegli tas rakstās. U. Kā laimes kauss. P. Kā domājoša galva. Un E. Pārraidīšanas simbols. Laimes raidītāja. Mūsu Upe. Mūsu Rūta. 

Ir tādas dienas, kad gaisa temperatūra neietekmē to, kā mēs jūtamies. Un šī ir tāda diena. Plānā linu kreklā, tik lakatu pāri krūtīm. Bet ir ļoti, ļoti silti. Un kas gan cits lai tas būtu, kas tik ļoti silda, ja ne MĪLESTĪBA. Šādu dienu dēļ ir vērts. Šādu kopā sanākšanas dienu. Bez steigas. Pilnu gaišu domu un labu vārdu. Mīlestībā ceptu pīrāgu un rotātu kūku. No vienas maizes pīnes visiem kopā gabaliņu nolauzt. No vienas krūkas padzerties. Un apstiprināt sajūtu, ka rituāla vadītāji Gvido un Aina Tobes ir mūsu draugi, tā kā tai pašā vietā krustabu godos IMG_2019-10-06_5 tiekamies jau ceturto reizi.

Baltu ēdienu cienājam. Tautiskas, latviskas, sirds darinātas dāvanas saņemam. Bildes atmiņu albūmiem uztaisām. Un tagad jūs vairs nevarat teikt, ka Rūta ir maza, saka mans vīrs. Jo Rūta tagad ir vislielākā no mums visiem. Viņa ir UPE.

Ir tādas dienas, kad ar PALDIES ir par maz. Tik daudz mierpilnas, gaišas mīlestības saņemts.

IMG_2019-10-06_4

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s