Holistiska zobu kopšana /Nadīne Artemisa/

Es ceru, ka tu nelieto mutes skalošanas līdzekļus un sen vairs netici, ka zobupastas ar fluoru ir pašas labākās. Es ticu, ka tu tīri zobus divreiz dienā un zini, ka to būtu jādara arī ar zobudiegu. Bet vai tu zini, cik daudz ķīmisku vielu, kas patiesībā bojā mūsu smaganu un vispārējo veselību, atrodas komerciālās zobu pastās? Vai tu zini, ka dzīvsudrabs, kas manā bērnībā bija plaši izplatīts plombu materiāls (un šur tur sastopams vēl šobrīd) ir toksiska viela? Jā, tas ir tas pats, kuru kādreiz pildīja termometros un tā saplīšanas gadījumā mamma lika iziet no istabas, lai nesaelpotos indīgos tvaikus. Tomēr mūsu mutēs to pildīja. Bīstami tuvu smadzenēm.

Šī grāmata uzsver – zobs nav kaut kāds izaugums mutē, kas izveidojies bērnībā un jācenšas saglabāt. ZOBS IR DZĪVS. Un kad mēs uz to paskatāmies no šāda skatu punkta (grāmatā var atrast smalkas bildītes, kā zobs no iekšpuses saņem vitamīnus un kā spēj sevi pie sīkām skrambiņām saaudzēt), tad vairs galīgi negribas visādus “colgate” stumt mutē.. Jo tik daudz taču mēs saprotam, ka siekalas ir ideāla viela, kas visu pa taisno ienes limfātiskajā sistēmā.

Kas man vēl nedaudz apgāza domāšanas veidu – cukurs (tai skaitā ogļhidrāti no graudaugu produktiem) ir kaitīgs zobiem nevis “no ārpuses”, bet tāpēc, ka tiek apēsts par daudz. Tāpēc autore iesaka ēst mencu aknu eļļu, ghī sviestu, daudz dārzeņu un augļu, un nodrošināt sevi un savus bērnus ar pietiekamu daudzumu A, D3 un K2 vitamīniem un dažādām minerālvielām. Un dzert daudz tīra ūdens. Jo, es atkārtošos, zobs ir dzīvs. Un mēs to pabarojam (vai novājinām) no iekšpuses.

Jūs daudz izlasīsiet atsauces uz pētījumiem par dažāda veida manipulācijām, kuras ikdienā zobārstu kabinetos ir norma, tomēr būtu ļoti rūpīgi jāizvērtē. Par higiēnista apmeklējumu, par plombu materiāliem, par breketēm. Un, kas galvenais, grāmata ietver astoņu soļu programmu, kas saglabās jūsu zobus un smaganas veselus. Un tiem, kam slinkums lasīt visu, lūk, astoņu soļu programma:

  1. Izskalo muti ar sālsūdeni (30g sāls uz puslitru tīra ūdens).
  2. Noskrāpē mēli divas/ trīs reizes.
  3. Notīri smaganas ar mīkstu un sausu zobu suku (var uzpilināt ēterisku eļļu).
  4. Nopulē zobus ar sausu (ieteikums: apaļas galviņas elektrisko) zobu suku.
  5. Izmantojot smaganu tīrīšanas rīku ar gumijas galu, notīri aplikumuno smaganu līnijas.
  6. Iztīri zobus ar diegu.
  7. Vēlreiz izskalo muti ar sālsūdeni. Ideāli – ar orālo irigatoru.
  8. Smaganu līnijā un ikvienā jūtīgā vietā iemasē pilienu eļļas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s