Vecāku Revolūcija. 1.novembris.

Kad bērni aizsūtīti uz skolu, un temperatūras rādītāji laika prognozēs tuvākajām dienām vairs nerāda augstāk par divdesmit grādiem, pazūd arī tā laiskā vasaras neko nedarīšanas sajūta un ienāk nopietnā – strādāšanas vēlme. Gribas nopirkt rudens jaku, pēdējās lietas skolai un sākt plānot, ko es darīšu aukstajā laikā. Un ja arī tev ir tāds domu gājiens, tad šis ir īstais brīdis, lai papētītu, ko piedāvā Vecāku Revolūcija.

Vispār man patīk tas nesen aizsāktais trends rīkot KONFERENCI vecākiem – mammām un tētiem. Pagājušā gada rudenī, cik man zināms, bija pirmā šāda plaša mēroga tikšanās “Labi vecāki šodien”, šī gada pavasarī tika rīkots pasākums tieši bērniņu gaidošajām ģimenēm “Gatavi mazulim”, un pavisam drīz – 1.novembrī – uz ko līdzīgu aicina Vidzemes koncertzāle “Cēsis”.

Kad mēs augām, mūsu vecāki lasīja Bendžamina Spoka “Bērns un tā kopšana”, un visi zināja – ja tu dari, kā dakteris Spoks saka, tātad pareizi, ja ne – nepareizi. Savukārt šodien, kad mums jāaudzina savi bērni, ieteikumu, vadlīniju, pētījumu ir tik daudz, bieži pretrunīgu, ka viegli pazaudēties kaut kur pa vidu starp “dakteris teica tā” un “es kā mamma jūtu savādāk”.

Kad dzima mana meita, dzemdību namā daktere lika guldīt viņu uz muguriņas. Pienāca otrā diena, ārsti mainījušies, un kāda cita mani norāja, ka tādā pozā bēbītis var aizrīties, tāpēc obligāti jāliek uz sāniņa. 🙂 Un vēl ir laiks, kas maina pieredzes, jauni pētījumi, jauni gadījumi, cita literatūra, padomi no mūsu mammām un no kaimiņienēm. Ir tik sasodīti viegli tikt līdz sajūtai “es esmu slikta mamma”. Bēbītis raud – tātad esmu slikta mamma. Un neviens dakteris tev nepateiks, ka bēbītim reizēm vienkārši vajag paraudāt. Tāpēc paldies Dievam, arvien vairāk cilvēki runā ne tikai par to, kā “pareizi” apģērbt un kā “pareizi” pabarot, bet arī par to, ka vienkārši vajag viņu mīlēt. Mīlēt no visas sirds.

Mēs nepiedzimstam par vecākiem, lai arī visos bukletos var izlasīt tieši tā. Par vecākiem mēs izaugam. Ik katru dienu. Iemācāmies būt, ikdienu vadot ar savu bērniņu. Un tāpēc man patīk, ka tiek rīkotas šādas konferences. Šādas pulcēšanās vietas mammām un tētiem. Tāda iespēja pabūt apritē, izkāpt no sava ikdienas burbulīša un paskatīties, paklausīties, kas apkārt notiek. Sadzirdēt, ka bez bērna, arī jūs paši esat svarīgi. Ka dzīve neapstājas tai brīdī, kad vairs neesat divi. Ka jums kā vecākiem ir tiesības uz savu laiku. Ka, izejot no mājas, kopjot savas pāra attiecības, attīstot savus personīgos talantus, jūs parādat bērnam, cik plaša ir pasaule. Un tieši tāpēc es aicinu jūs piedzīvot vienu pilnu iedvesmas dienu Cēsīs, satiekot citus vecākus, dzirdot citu pieredzes, kopā ar vairāk kā 20 lektoriem gūstot pārliecību, ka es kā mamma vai es kā tētis esmu vislabākais vecāks visa pasaulē.

Lektoru saraksts, pasākuma programma – tas viss izlasāms www.vecakurevolucija.lv

One thought on “Vecāku Revolūcija. 1.novembris.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s