Attā, vasara

Vasara ir mans mezgla punkts. Tā iespēja izvēlēties. Kļūdīties. Atkal sameklēt. Noiet šķērsām atšķirīgā pasaulē. Spert soli neiespējamā virzienā, lai uzzinātu, ka viss, pat visjocīgākais, ir iespējams. Vasara ir iespēja manas dzīves Mēbiusa lentei savērpties, lai iemestu mani kādā paralēlā laiktelpā. Vai atgriezties atpakaļ. Neticiet tiem, kas apgalvo, ka viss uz šīs planētas ir lineārs. Apšaubiet! Darbiniet iztēli! Pārkāpiet pāri savām robežām! Un atrodiet savu mezgla punktu.

Ir klāt septembris. Un, atskatoties uz vasaru, es atkal redzu, ka pavedieni ir saistījušies. Ka atkal esmu nokļuvusi citā sajūtā, citā pārliecībā, citā dzīves uztverē. Rudens ir rudens. Sakārtots. Izvēļu bagāts. Bet rāms un norietošs. Bet vasara tevi mētā pa viļņiem. Apšļaksta. Izaicina. Biedē. Apbalvo. Vasara ir mans mezgla punkts. Kurā es ieritinos pa sarkanu diedziņu, bet ieeju rudenī jau caur zilu.

Ir tik labi zināt, ka tu neesi tikai tu. Tikai tāda kā šodien. Ir labi zināt, ka tevī dzīvo gan miers, gan haoss. Ka esi ūdens un uguns. Ka tevī ir zemes spēks un gaisa vieglums. Ir tik labi apjaust, ka esi spējīga gan naivi paklausīt, gan apjozt zobenu un iestāties par brīvību. Gan skriet, gan apstāties nolūkojoties. Un saprast, ka tu pati esi tā, kas izvēlas krāsas, ar kurām izkrāsot ikdienu.

Paldies tev, vasara!

Esi sveiks, rudens!

P.S. Man ir viens paziņa, kurš zīmē abstrakcijas. Pavisam nesen uzzināju (noteikti iečekojiet briiC.lv). Un es ticu, ka viņš šo manu šodienas murakamīgo (atsauce uz Japāņu rakstnieku Haruki Murakami) sajūtu mācētu uzzīmēt labāk kā man izdevās to aprakstīt. Marek, es tevi izaicinu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s