Kā es glābju aknas

IMG_2019-08-05

Esmu vairāk kā gadu dzīvojusi ar KETO diētu “kabatā”. Esmu viegli atbrīvojusies no pēcdzemdību “riepas”, ēdot salātus ar sieru un dažādām eļļām kvantumā. Ceļojumos un izbraukumos, vien paņemot līdzi mazu burciņu kokosriekstu eļļas, ko šad tad panašķot, esmu jutusies kārtīgi paēdusi un vieglu vēderu visas dienas garumā. Tas bija patiešām viegli – atteikties no ogļhidrātiem uz gandrīz pavisam. Un es biju ar skaistu čauliņu – lasīt TIEVA, jo tas taču mūsdienās ir pats svarīgākais, vai ne? (Lūdzu, lasiet šo ar ironiju!) Man garšo rieksti, garšo gaļa, iemācījos ēst speķīti un ghī sviestu ar karoti no burciņas. Visdrīzāk tādā īstā ketozē es nemaz nebiju, jo bija grūti atteikties no ogļhidrātiem bagātajiem burkāniem un bietēm, un arī dažus augļus šad tad sev atļāvu. Burvīgi. BET. Emocionāli vienā brīdī es attapos absolūtā nekurienē.

Būtībā no šī bezdibeņa, pa kuru jau biju sākusi ripot lejā, vairs nespēdama pati apturēt ātrumu, mani izglāba fakts, ka paliku stāvoklī. Iesākumā tas signalizēja ar sliktu dūšu no jebkāda ēdiena (un, ai, cik burvīgi, es nokritos svarā vēl par pāris kilogramiem), tā teikt, pārmācīja mani. Bet ap padsmito nedēļu jau sāku prātīgi domāt par vitamīniem un minerālvielām.

Diez vai kāds sociālo mediju lietotājs šodien ir tāds, kas nav dzirdējis kaut ko par seleriju sulu. Jo viedokļi ir. Gan slavinoši, dziedējoši, gan nopēluma pilni, pesticīdus uzsveroši, pierādījumus alkstoši. Seleriju sulas dzeršanas “modi” pasaulē aizsāka Medical Medium Antonijs Viljams (Anthony William), kurš četru gadu vecumā atklājis sev un apkārtējiem Dieva dāvanu – spēju “nolasīt” cilvēku veselības stāvokli un kļuvis par augstāku spēku nodotās informācijas ziņotāju cilvēku valodā. Antonijs jeb Gars caur viņu uzsver, ka ik dienas izdzerta puslitra seleriju sulas tukšā dūšā brīnumaini dziedina visas iespējamās slimības. Piedodiet, es nedaudz pārspīlēju, jo neesmu akla gaišreģu piekritēja. Bet es ticu pierādījumiem, eksperimentējot uz sevi, un es no rītiem dzeru seleriju sulu.

Jau vairākus mēnešus man ir pieejama arī viņa grāmata LIVER RESCUE, tomēr tikai tagad sajutu aicinājumu tai pieķerties. Un, lūk, ir pagājusi nedēļa, kopš sāku to lasīt. Antonijs Viljams uzsver, ka aknām “garšo” ogļhidrāti un ka tām ir liels stress, apstrādājot taukus. Un tas apgāž manu KETO supervienkāršās ēšanas pasauli absolūti kājām gaisā. Tieši pirms nedēļas es teicu savām aknām – paldies par lielisko darbu, ko esat manā labā darījušas, – lūk, jums atpūtas diena – un vienu dienu pārtiku tikai no augļiem un dārzeņiem. Šai dzīves brīdī es neticu veģetārismam, un es ēdīšu gaļu, bet varu sekot ieteikumam aknas atbrīvot no tauku pārstrādāšanas slodzes vismaz līdz pusdienas laikam (sīkāk var atrast, meklējot Liver Rescue Morning), kā arī censties samazināt tauku patēriņu (nu, vismaz no pudelēm eļļu nedzert – un tas nav joks).

Tā nu šobrīd mana diena sākas sekojoši:

  1. 1 tējkaroti ar kaudzi kokosriekstu eļļu košļāju, skaloju mutē apmēram 20 minūtes un izspļauju;
  2. Iztīru zobus un mēli;
  3. Izdzeru citronūdeni;
  4. Pēc 30 minūtēm seleriju sula;
  5. Pēc 30 minūtēm sablenderēta melone vai arbūzs (šīs ir BROKASTIS);

Paralēli es pabaroju un iemidzinu krūtsbērnu, pabaroju pārējos, uzlieku gatavoties pusdienas un noskaņoju visus ārā iešanai un tad dodos ne pārāk tālu no mājām, jo, jūs saprotiet, tik daudz šķidruma… 😀 😀 😀

Pusdienas mēs ēdam pēc vieniem un, godīgi sakot, izsalkusi neesmu.

Visgrūtākais šajā posmā ir tieši emocionāli sevi noskaņot, ka ogļhidrāti nav bad guy. Un pārstāt domāt, ka tās čauliņas tievums ir skaistuma rādītājs. Noskaņoties uz veselību. Un, godīgi sakot, LIVER RESCUE lasīšana man palīdz domāt par veselību kā prioritāti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s