Atmodināt sirdī sauli – Saules Festivālā

IMG_2019-07-10_1

Kad pirms četriem gadiem es pirmo reizi pēc ilgāka laika pieņēmu drosmīgu lēmumu veltīt laiku egoistiski tikai sev, es nokļuvu “Saules festivālā” pirmo reizi. Tāda, izdegusi divu bērnu mamma, paņēmu telti, jogas paklājiņu un guļammaisu un aizbraucu uz nedēļas nogali pabūt svešumā. Vietā un cilvēkos, kur nav jāizliekas. Nav jārunā, ja nav vēlēšanās. Nav pienākumu. Nav atbildības. Ir tikai vēlēšanās, sakritības un iespējas. Un es sestdienas vakarā gulēju uz muguras zālē un raudāju. Tik laimīga es biju. Likās tik neiespējami. ka cilvēki, kuri tev absolūti neko nav parādā, pilnīgi sveši cilvēki tā vienkārši un par neko dara tev labu. Es atkal noticēju beznosacījumu mīlestībai. Un sev.

Šovasar, vēl dzīvojot kosmosā kopā ar savu tikko dzimušo meitiņu, pie manis atnāca nepārvarama vēlēšanās aizbraukt atkal. IMG_2019-07-10_2 Traka esi! – Kliedza prāts. – Ar tik mazu zīdainīti! Tu tur nevarēsi ne pavingrot, ne kaut kur piedalīties. Tu būsi atkarīga no bērna. – Teica prāts. Bet kad tavs gars un laimība lidinās kosmosā, prāts ir tikai bubulis, kam nav īsti teikšanas. Un es nomierināju prātu ar: paņemšu līdzi arī lielo (ha, hā! – kad pieci gadi jau ir liels!) meitu – būs piedzīvojums tikai meitenēm. Un es tur biju. Mēs tur bijām.

Man ir grūti šo nosaukt par festivālu. Kas vairāk izklausās pēc milzīga masu pasākuma bez robežām. Tāpēc es sevī to skandinu kā nometni. Jo tā ir kaut kāda īpaša enerģija, kas saista visus sabraukušos cilvēkus. Kur dalībnieks saplūst kopā ar nodarbību vadītājiem un organizatoriem. Kur ikkatrs blakus stāvošais cilvēks, pirmo reizi satikts, šķiet draugs. Ir tik viegli teikt TU. Ir tik brīvi būt dabiskam un īstam. Ir tik skumji šķirties, pat īsti neiepazīstoties.

Es nerakstīšu šeit festivāla programmu un to, ko es dzirdēju, redzēju un iemācījos. Jo piedāvājums ir plašs, un maksa par iespēju tik daudz uzzināt, klātbūt un piedzīvot ir nesamērīgi zema. Un, es ticu, ja jūs IMG_2019-07-10_3 būsiet gatavi šādai pieredzei, jūs uzrunās manis rakstītais, kāds draugs, kas piedalījies, vai reklāma sociālajos tīklos. Un nākošajā vasarā mēs tur satiksimies. Bet es pateikšu, ka atgriezos mājās ar uzasinātām maņām. Ir sajūta, ka esmu bijusi ārpus sava fiziskā ķermeņa, ka esmu pieskārusies gan savas zemapziņas dzīlēm, gan ārpus šīs pasaules realitātei.

Un mani ārprātā izbrīna, ka visa veida tādas piekļūšanas pie sevis strādā. Ka ar smaržu (eļļas meditācija) var sevī izsaukt kaut ko dziļu un līdz šim nesaprastu. Ka ar krāsas izvēli (aura – soma krāsu terapija) var identificēt savus talantus, savas problēmas, savus turpinājumus. Ar helingeru (dzimtas mandalas) uzdot sev jautājumus un rast iedrošinājuma spēku. Ar skaņām (čakrafona meditācija) nostiprināt jebkuru transformāciju. Cik trausls ir cilvēks! Cik dziļš! Cik virspusējas ir ķermeniskās sajūtas, ikdienas ritms un tās lietas, ko mēs saucam par svarīgām. Un cik daudz mēs īstenībā par sevi zinām, ja vien atļaujam sev zināt. Ja vien atļaujam sevi atbrīvot no kāda bloka. Ja vien esam pietiekami drosmīgi, lai uzzinātu, kas mēs esam un kurp ejam. Un galu galā apjaust, ka viss tavs miers un veselība rodas dziļā un lēnā ieelpā un izelpā.

IMG_2019-07-10_5

Jaunākā festivāla dalībniece, mana pusotra mēneša vecā meitiņa svaigā gaisā, mierā un mīlestības gaisotnē saldi gulēja. Atļāva man būt un piedalīties pat nodarbībās, kur necerēju tikt. Mana mazā vecākā meita mani uzmeklēja ēšanas pauzēs, lai paprasītu bļodiņu, – pārējā laikā, garām skrienot, dzīvoja savu dzīvi. Mēs kopā modāmies, kopā klausījāmies brīnišķīgus koncertus, vingrojām un dancojām. Mēs kopā, bet katra savā paralēlajā pasaulē – atmodāmies dzīvei. Aizdedzinājām sevī saules gaismu.

Un es jums teikšu – esiet drosmīgi! Neceriet un negaidiet! Un jūs saņemsiet pārpārēm!

Paldies, ka jūs to darāt! Ieva, Mārtiņ, Viestur!

 

Informācija, programma, bildes un viss cits: www.saulesfestivals.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s