Divatā ar zīdainīti – atvaļinājums

Ak, kungs, cik tie bērni visu jūt un zina labāk par tevi pašu. Man tikai jāatpūšas, jāsasmeļ spēks un mīlestība no pirmavotiem, lai mana mazā bēbīšmeitiņa skatītos man acīs un smaidītu, satvertu manu roku un iemigtu, un saldi čučētu. Man tikai jāizsauc galvā tarakānu armija, lai viņa raudātu, mocītos ar vēderu, nespētu nogurumu pievārēt. Un es tikai stāstu, mīļā mana, tās ir manas problēmas, mani tarakāni un mana galva, tas uz tevi neattiecas. Bet viņa ir tik ļoti es, un es esmu tik ļoti viņa, ka mēs esam kopā it visā – ir manā mierā un kosmosā, ir manos pārdzīvojumos un stresā.

IMG_2019-06-27

Un tad es nobraucu mājās – divatā ar savu piecnedēļnieci – savā telpā, savā enerģētikā, savā māju sajūtā. Mēs atguļamies viena otrai blakus, pamīļojamies, saskatāmies, un atkal kārtīgi izguļamies. Atvaļinājums.

Šodien šī bez-vīra, bez-vecāko-bērnu ATVAĻINĀJUMA trešā diena. Pirmajā mēs kārtīgi izgulējāmies. Vakar es sakārtoju vidi – bērniem skapjos drēbes salocīju, gultas veļu izgludināju, istabas izmazgāju. Šodien vairāk laika palika lasāmgabalam un rakstāmgabaliem. Atvaļinājums. Rīt atgriežas visi pārējie, un mēs abas ar zīdainīti atkal būsim sasmēlušās spēkus paciesties, pieskaņoties, sasēsties mašīnā un doties dzīvē kaut kur.

Un kad jūs man prasāt, kā es to visu paspēju, tad man jāatbild, ka visi visu paspēj. Visu, kas pats svarīgākais. Un atšķiras tikai, kas katram ir tas viss. Ja jūs man prasāt, kur es rodu tik daudz laika, tad man jāatbild, ka es visu uzmanību veltu zīdainītim. Tur. Jo vairāk cieša laika es veltu bērnam, jo vairāk laika es iegūstu. Jo sirsnīgāk es esmu kopā ar meitiņu, jo labāk viņa aizmieg un guļ, un nepieprasa mani atkal un atkal. Un neko izcili vairāk par ikvienu mammu jau arī es nepagūstu – pavingrot, pusdienas paēst, laukā iziet, matus izmazgāt, grāmatu palasīt. Cik tad daudz tā “brīvā laika” ir nepieciešams! Pagaidām jau vēl skatīties, kā bebītis šmakstina lūpiņas un kustina priecīgi rociņas ir ekvivalents ar apzīmējumu “laiks sev”.

Tāpēc tik izbaudīt šīs dienas, šo neatņemamo laiku “sev”. Laiku mums abām. Atvaļinājuma laiku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s