Divas nedēļas.

IMG_2019-06-06

Divas nedēļas. Tik īss ir brīdis, kopš mums pievienojās Rūta. Mazs sparīgs kamoliņš – čik-či-rik, un bija man uz punča. Un čuč, un zīž, un atļauj visiem trim lielajiem cīnīties, kurš iedos pamperi, kurš drīkstēs ilgāk paturēt rokās.

Divas nedēļas. Tik maz. Un vienlaicīgi kā mūžība. Jo nekad – nekad, nekad – nav bijis citādi – viņa vienmēr ir bijusi kopā ar mums. Tāda maza, mīļa, apčubināma, bučojama, paijājama.

Un kad viņa atver acis. Tādas lielas, zinātkāras un dziļas. Ar vienu šāvienu trāpa sirds vidū. Dziļi, dziļi. Asaras sprāgst kā ziepju burbuļi, aizmiglo skatu – tik viegla un tik bezgalīga šī mīlestība ir.

Ir kaut kāda pēdējās reizes sajūta. Un ja nu. Ja nu tiešām Rūta būs mūsu jaunākais bērniņš. Tik ļoti gribas turēt, paijāt, aijāt. Gribas pieskarties, padūdot, pasmaidīt. Pagulēt blakus un vienkārši paturēt roku. Katru minūti izbaudīt. Izkrāsot mīlestību dažādās krāsās. Ir kaut kāda pēdējās reizes sajūta. Kad tavs bērniņš būs tik mazs un tik ļoti atkarīgs. Un tikai šodien tu tik ļoti esi viņam visa pasaule. Tik ļoti, ka bail. Jo – ja nu.

Būs tik daudz vēl divu nedēļu. Garākas, īsākas. Katra savādāka. Tikai meitiņa augs arvien lielāka. Arvien drošāka. Nemanot, pa mikrosolītim, paejot maķenīt tālāk no manis. Tāda ir dzīve mammai ar bērnu – dāvana dzimšanas dienā un nepārtraukts zaudējums astoņpadsmit gadu garumā. “Vakar viņš piedzima, rīt viņš precas, mums ir tikai šodiena.” Un šīs divas nedēļas es dzīvoju šodienā ļoti, ļoti.

One thought on “Divas nedēļas.

  1. Tik ļoti ❤️ to laiku visvairāk gribas apturēt, kad ir apziņa, ka visticamāk nekas tāds vairs nebūs un netiks piedzīvots. Baudām mirkļus

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s