Piesakies lasīšanas veicināšanas projektam “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019”

IMG_2019-05-31

Jau astoņpadsmit gadu LNB Bērnu literatūras centra izstrādāta, LR Kultūras ministrijas finansiāli atbalstīta un kopā ar skolām un bibliotēkām īstenota tiek lasītveicinošā programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Kad mans vecākais dēls iemācījās lasīt, un mēs kļuvām par regulāriem vietējās bibliotēkas apmeklētājiem, arī mūsu ģimene uzzināja par šādu projektu un iesaistījās tajā. Uzdevums patiesībā ir gaužām vienkāršs – attiecīgajā vecuma grupā (5+, 9+, 11+, 15+ un vecāku) apmēram 8 mēnešu laikā ir jāizlasa šešas tai gadā “nominētas” grāmatas un, gadam noslēdzoties, jāaizpilda anketa, novērtējot, kuras patika vislabāk, īsi minot iemeslus.

Pavasarī Nacionālā Bibliotēka ir apkopojusi rezultātus un ir iespēja uzzināt, kā latviski lasošie bērni (un vecāki) sadalījuši šīs grāmatas pa goda pjedestālu. Tomēr, jāsaka godīgi, ka tikai tagad, gatavojot šo ierakstu, ielūkojos 2018.gada nominantos (skatīt šeit). Jo patiesībā sliktu grāmatu starp “vērtējamām” nav, un ir bauda tās visas izlasīt (es, protams, izlasu arī tās, kas jālasa maniem bērniem) – maz interesējoties par kaut kādu rezultātu.

Nevaru komentēt citu bibliotēku iesaistīšanos šai projektā, bet, kopš esmu Baložu pilsētas bibliotēkas abonemente, lasītājiem, kas piedalījušies projektā, pavasarī tiek rīkoti divi pasākumi. Vienā visus bērnus aicina pie ar konfektēm un cepumiem klāta galda, izspēlējot dažādas spēles par un ap lasītajām grāmatām, visi tiek iepazīstināti ar izvēlētajām labākajām grāmatām tieši Baložu bibliotēkā, kā arī tiek apbalvoti ar diplomu un mazām piemiņas balviņām, kas sarūpētas gan uz vietas, gan tiek atsūtītas no LNB. Otrs pasākums tiek organizēts pašā jūnija sākumā ekskursijas veidā. Šeit vairs par grāmatām neviens nerunā, – bibliotekāres uzņemas atbildību par lasītājiem un izplāno kādu jauku izbraucienu ar autobusu visiem, kuri veiksmīgi izlasījuši noteiktās sešas grāmatas. Manuprāt, ļoti jauks veids, kā pateikt paldies par piedalīšanos.

Šogad maijā jau ir izsludinātas 2019.gadā izlasāmās grāmatas (skatīt šeit), tāpēc, ja vēl neesi pieteicies pats vai pieteicis savus bērnus, ej uz tuvāko bibliotēku un saki, ka vēlies piedalīties lasīšanas veicināšanas projektā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Jo lasīt ir forši, un šis ir jauks veids, kā veicināt bērnu interesi par grāmatām. Lasīsiet jūs – lasīs jūsu bērni! Pačukstēšu, ka 2018.gadā īpašu vērību izpelnījās lasošie tēti (izlozes kārtībā pat saņemot ļoti labas balvas), tāpēc neaizmirstiet pierakstīt bibliotēkā arī viņus! Lasīsim visi kopā!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s