Halva – pašu rokām

IMG_2019-05-15_v2

Ierakstot google “kā pagatavot halvu”, varu atvērt vairākas lapas ar līdzīgām receptēm, kurās sastāvdaļās parādās 1kg cukura pret trīs glāzēm riekstu. Un tādas “ļoti, ļoti garšīgas” halvas jūs varat nopirkt arī veikalos. Tikai labums tad kāds no tā kilograma cukura, vai ne? Tāpēc mēs halvu gatavojam paši, un tas ir daudz vienkāršāk kā varētu šķist – ja vien mājās ir blenderis.

Halvu iespējams gatavot no jebkāda veida riekstiem un sēklām, tās variējot pēc garšas un konsistences. Pierastākās ir saulespuķu sēklu vai zemesriekstu halvas – visdrīzāk izmaksu dēļ, tomēr labs rezultāts garantēts, izmantojot jebkurus riekstus, kuri jums garšo. Tāpat, mājās gatavojot, varat variēt ar saldinātāju, kā arī ar dažādām citām piedevām, un būt pārliecināti, ka našķējoties ēdat veselīgi. Mēs visbiežāk izvēlamies sezama sēklas, kombinējot ar medu vai agaves sīrupu. Tāpat saldinātāja vietā var likt dateles vai vīģes.

IMG_2019-05-15_v1

Kā gatavot?

300g sezama sēklu izklāj uz cepampapīra un apgrauzdē zemā temperatūrā (ap 80 grādiem), līdz sāk izdalīties eļļa, un tās kļūst spīdīgas. Ja lietojat baltās sezamas, tās paliks zeltaini brūnas.

Atdzesētas sēklas ievieto blenderī un sakuļ viendabīgā masā (veidojas sezama sēklu sviests).

Pievieno šķipsnu sāls un saldinātāju pēc ieskatiem un garšas kārpiņām un vēl mazliet samaļ, lai izlīdzinās pa visu masu. Mēs liekam līdz 5% no kopējās masas.

Bieži halvas masai pievienojam arī kakao pulveri, tādējādi iegūstot halvu-šokolādi. Reizēm beigās masai pievienojam kādu veselu riekstu, piemēram, nesālītas pistācijas, kas atkal dažādo garšu.

Šķidru masu lej traukā un liek atdzesēties saldētavā.
Pēc nepilnas stundas var lauzt gabaliņos un ēst.
Un vecāki priecājas, ka mājās ir našķis, ko bērni var ēst bez ierobežojumiem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s