Dzimšanas diena augstāk par zemi

IMG_2019-04-01_v1

Man ar tām dzimšanas dienām visādi iet. Gaidu jau it kā. Bet pēdējā brīdī gribas tieši NEKO. Tā arī šogad. Uz šo dienu ievēroju nosacītu atslodzi internetā. Iepriekšējā vakarā pastrādāju, lai Facebook nerāda visiem atgādinājumus, ka mani, lūk, jāapsveic. Laikam pārāk nobružājusies tā pasaule, pārāk vienkārši ir neatcerēties, pārāk vienkārši ir aizsūtīt kādā virtuālās pasaules līnijā tos “lai tev forša dzimšanas diena” vārdus, ka pazūd tai visā jūklī tie īstie, no sirds teiktie. Pazūd ziedi un smaidi. Pazūd balss intonācijas. Sirds siltums. Viss paliek tāds makslīgs, ar pienākumu apaudzis – es tev uzrakstīju apsveicu, tev man jāuzraksta paldies.

Pēdējā laikā arī ar tām ballītēm nedodas. Lai arī esmu atvērta svinēt, draugiem ir savas dzīves, savi notikumi, savi plāni, img_2019-04-01_v2.jpgkurus vēl šad un tad sagrauj kāds saslimis bērns – grūti savākties kaut ko organizēt, ja bieži atsaka. Un tāpēc es lēnām ieraujos savā mazajā čauliņā, savā mazajā pasaulītē, izbaudu laiku kopā ar vīru un bērniem. Vairs neceru, ka kāds man organizēs pārsteiguma ballītes, kā tas bija skolas un studiju laikos. Vairs negaidu manas dzimšanas dienas glābējus kaut kur ārpusē, kas pārsteiguma pilni uzradīsies. Šis jau ir laiks, kad es pati vislabāk zinu, kā es gribu justies savā dzimšanas dienā. Un es pati vislabāk varu to noorganizēt sev par prieku.

Tā nu šogad es izvēlējos savus svētkus nosvinēt kopā ar pašiem tuvākajiem, aizbraucot pie dabas. Pēc skolas un bērnudārza mēs iekāpām mašīnā un devāmies uz Kangaru kalniem, uz purva laipu. Diena jau devās uz promiešanu. Saule bij zemu un gaismēnās spēlējās ar koku stumbriem. Apmēram 2km garā taka ir jauna, pavasaris smaržo, pumpuri sprāgst, putni dzied – nu, ko vēl vairāk! Tieši uz saules rietu mums izdevās uzkāpt skatu tornī, iespraust vienu salūtsveci līdzi paņemtā kūkā un notiesāt to uz manu veselību turpat ar karotēm no kopējā iepakojuma. Tik vienkārši! Tik svinīgi!

IMG_2019-04-01_v3

“Es mīlu tevi vairāk par visu pasauli!” Es atkal dzirdēju visu vakaru trīs dažādu bērnu balsīs. Bez feisbuka. Bez pienākumiem apsveikt. No tīras sirds. Sirdssiltām emocijām. Un tas ir tik bezgalīgi daudz. Sajusties mīlētai. Tāpat vien. Bez nosacījumiem.

IMG_2019-04-01_v4

Iepriekšējā gadā es šeit dalījos ar ierakstu, ka dzimšanas diena ir katram vislabākais laiks savu sapņu rakstīšanai, sava jaunā gada plānošanai un vecā gada noslēgšanai. Varbūt noder: Ko darīt 12 dienas pirms un 12 dienas pēc dzimšanas dienas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s