Atrakciju parks Efteling, Holandē

Ja gribat aizbraukt uz ārzemēm kopā ar bērniem, bet nezināt kur, izvēlaties atrakciju parku. Tādi ir daudzi, dažādām tēmām IMG_2019-03-21_v2 veltīti, dažādiem vecumiem orientēti, bet vienmēr visaptveroši – tā, lai prieku varētu gūt gan bērni, gan adrenalīnu pieaugušie. Jau esmu rakstījusi, kā 2017. gada vasarā bijām Legolandā, Dānijā, pagājušajā vasarā tētis ar lielajiem bērniem aizbrauca uz Spāniju, un šajās skolēnu brīvdienās mēs izvēlējāmies divas dienas pavadīt Holandē, Efteling piedzīvojumu un atrakciju parkā.

Nokļūšana

Izmantojot lēto aviokompāniju WizzAir, par lidojumu vienā virzienā uz Eindhovenas lidostu samaksājām tikai 30 Euro, un tas, pat ņemot vērā, ka bijām pieci, IMG_2019-03-21_v3 neiedzen lielu robu budžetā.

No Eindhovenas līdz brīnumu parkam (kā viņi paši sevi dēvē) Efteling ir 40 km jeb normālos apstākļos apmēram pusstunda ar automašīnu. Ir iespējas arī izmanot vilcienus kombinētus ar autobusiem, un nokļūt galā ar sabiedrisko transportu, bet ērtāk un riskēšu apgalvot arī lētāk būs izīrēt auto.

Apmešanās

Kad esam izvēlējušies atrakciju parku, vēlams papētīt arī apmešanās iespējas, ko piedāvā pats parks. Šoreiz sarēķinājām, ka izdevīgāk ir vienu nakti apmesties vienā no trim Efteling viesnīcām tieši blakus parkam (mēs nakšņojām Efteling Hotel), ko atrodam parka mājas lapā www.efteling.com. Tas dod vairākas priekšrocības. Pirmkārt un galvenokārt, paņemot istabiņu šeit uz vienu nakti, jums tiek izsniegtas ieejas biļetes parkā gan ierašanās, gan izbraukšanas dienai. No viesnīcas līdz parkam var aiziet kājām apmēram 3-5 minūšu laikā. Autostāvvieta ir bezmaksas, un viesnīcas iedzīvotājiem ir speciāla ieeja parkā, kura atveras pusstundu ātrāk pirms galvenām durvīm, tāpēc ir iespēja tikt pirmajiem uz tālākajām atrakcijām, kā arī daži karuseļi speciāli viesnīcas viesiem jau strādā pirms oficiālās atvēršanas.

IMG_2019-03-21_v6

Lai arī 350 Eur par nakti galīgi neizklausās maz, jāatceras, ka šajā cenā ir iekļautas ieejas biļetes parkā uz divām dienām, un tādā gadījumā sarēķinām, ka apmešanās šeit, pat ņemot vērā, ka divgadniekam ieeja ir bezmakas, ir gandrīz par velti. Cenā ir iekļautas arī bagātīgas brokastis, no rīta ar bērniem recepcijā  runājās kāda princese un vēlāk lasīja pasaku (un meitai nemaz netraucēja, ka tas notiek skaidrā holandiešu valodā), tiek dāvināta iespēja vienu Efteling pastkarti nosūtīt bez maksas, ir arī spēļu istabiņa. Piemaksājot papildus, iespējams nakšņot Sniegbaltītes, Pelnrušķītes un tamlīdzīgās pasaku varoņu istabās, ja ir kāda konkrēta vēlēšanās.

Ieejas biļetes

Ieeja parkā maksā 40 Euro (bērniem līdz 3 gadu vecumam ieskaitot bezmaksas), un par šo cenu iespējams visas dienas garumā apmeklēt IMG_2019-03-21_v4 visas atrakcijas bez papildus maksas. Jārēķinās, ka (nepaliekot viņu piedāvātajā viesnīcā) 10 Euro tiek prasīts par stāvvietu pie parka. Biļetes iespējams nopirkt internetā iepriekš, lai izvairītos no iespējamām garajām rindām pie kasēm. Ja ir vēlēšanās, par 4 Euro pie ieejas var izīrēt “ķerru”, kurā viegli pārvadāt mazākos bērnus. Tomēr jāņem vērā, ka šo skaits ir ierobežots un siltajā sezonā pie ieejas jābūt ļoti, ļoti laicīgi.

Šis ir viens no retajiem parkiem, kas ir atvērts visu cauru gadu, nevis tikai siltajos mēnešos, tomēr darba laiks nedaudz atšķiras ziemas sezonā (pārsvarā strādā no 11:00 – 18:00) un vasarā, kad var atrast dienas, kad tas strādā pat no 8:00 līdz 23:00.

Efteling parks

Katra šāda veida atrakciju parka piedāvājums ir gana plašs, lai interesanti būtu gan pašiem mazākajiem, gan mums, vecākiem. Kā ierasts, dažas atrakcijas drīkst apmeklēt, tikai pārsniedzot zināmu auguma robežu. Šeit viena bija tāda, kuru izbaudīja tikai tētis, jo noteikumi paredzēja, ka jābūt vismaz IMG_2019-03-21_v7 140cm garam. Savukārt pārējos tā saucamajos “kalniņos visdrosmīgākajiem” – pa sliedēm, ar piekari vai pa bobsleja trasi, šausmu istabās absolūtā tumsā un trakus izbraucienus pa ūdens tilpnēm no 120cm jau drīkst kāpt iekšā  (mana tikko piecgadīgā meita, sasniegusi atļauto augumu, ar lielu prieku atkārtoja šos braucienus vēl un vēl). Tāpat parks piedāvā dažādus “karuseļus” ar izstādes elementiem, šausmu istabiņas, pasaku istabas, muzejus gandrīz – par dažādām tēmām visai ģimenei. Pašiem mazākajiem atvēlēti arī tieši viņiem domāti vilcieniņi, spēļu laukumiņi un karuseļi, kas viegli griežas uz riņķi un skandina līdz apnikumam saldas melodijas :).

Eftelingā ir arī liels pasaku mežs, ar ko būtībā šis parks ir aizsācies jau 1952.gadā. Tādas pasakas kā Pelnrušķīte, Sniegbaltīte, Septiņi kazlēni un vilks, Karaļa jaunais tērps un daudzas citas zināmas un nezināmas izvietotas diezgan plašā, zaļā teritorijā gan statiskas, gan interaktīvas, gan zem klajas debess, gan mazās mājiņās, kurās veidoti īsi šo pasaku atstāsti.

Tāpat dažādos laikos uz dažādām skatuvēm norisinās iestudēti šovi vai fotografēšanās iespējas ar konkrētiem pasaku varoņiem. IMG_2019-03-21_v5Ir pieejamas kafejnīcas gan ar ļoti veselīgām maltītēm – smūtijiem, salātiem, zupām, gan jau pierastajām “bērnu maltītēm” – nagetiem un frī kartupeļiem. Nereti iespējams nopirkt augļus. Attiecīgi pie austrumu tēmas var iegādāties kebabu. Un piecpadsmit minūtes pēc karuseļu slēgšanas dīķī pie teātra mājas norisinājās krāšņš strūklaku-uguns šovs.

Nobeiguma vietā

Mēs šeit bijām, tā teikt, ziemā – martā. Reizēm lietus un stipra vēja dēļ kādas atrakcijas tika uz laiku slēgtas, kādas jau iepriekš bij zināmas, ka tiek atjaunotas un uzlabotas un nedarbosies, tomēr fakts, ka šādā laikā NAV JĀSTĀV RINDĀS mūs mudina braukt uz šādiem parkiem tieši pavasarī vai rudenī. Kad nav vairs tik auksts, ka piesalsti pie plastmasas zirdziņa muguras, bet nav vēl arī tik silts, ka cilvēki ir atcerējušies, ka vajadzētu pameklēt kādu izklaidi zem zilas debess.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s