Vispirms tu, tad bērns. Arī ceļojot.

IMG_2019-03-17

Pēdējā laikā bieži lasu dažādas pārdomas personiskos blogos, žurnālos vai sociālos tīklos par to, ka jaunība jāizdzīvo, jo, ģimeni izveidojot, bērniem ienākot, jums vairs nebūs iespēju savus sapņus sapņot. Un tāpēc sievietes izvēlas neradīt bērnus pat līdz 40 gadu vecumam. Un tāpēc vīrieši nespēj atteikties no iedzeršanas Vecrīgā, nespēj uzvilkt gredzenu savai mīļotajai pirkstā, nespēj. Baidās taču. Savu neatkarību pazaudēt. Un tāpēc mēs pieturam to savu jaunību aiz astes, cik ilgi vien spējam. Ballītēs, alkoholā, ceļojumos. Jo pēc tam, kad tā jaunība tiks palaista vējā, tad, kad pie tevis atnāks bērns, tad gan ar tevi būs cauri – tava dzīve beigsies, un turpmāk tev būs jādzīvo bērna dzīve.

Jūs taču piekritīsiet, ka pārspīlēti mūsdienās bērnu visatļautība tiek izcelta. Cik ļoti bērniem ir TIESĪBAS. Cik ļoti mūsu vecāki ir mūs “sabojājuši”, un tāpēc tieši tikpat ļoti mums jācenšas to labot un darīt VISU, lai tikai bērns būtu laimīgs. Un es absolūti piekrītu  kādam nesen sociālos tīklos lasītam viedoklim, ka visa sāls ir lidmašīnas drošības instruktāžā – vispirms uzvelciet skābekļa masku sev un pēc tam bērnam. Vispirms tu, pēc tam bērns. Vispirms tu, mamma, parūpējies par sevi – izgulies, izmazgā matus, paēd. Un tikai pēc tam spēlē spēlītes, sēdi spēļu laukumiņā un šuj lellēm kleitas. Un mēs, mammas, taču zinām, lai cik vainīgas pēc tam justos, tomēr jo pašas būsim bagātākas ar skaistām emocijām, atpūtušās un mierīgas, jo vairāk spēsim bērnam dot nedalītas, brīvas un mīlestības pilnas uzmanības. Un tam kvalitatīvi kopā pavadītam laikam taču vajadzētu būt pārākam par savas dzīves ziedošanu bērnam.

Šo ierakstu es vispār sāku kā uzmundrinājumu ceļot. Es zinu daudz ģimeņu ar bērniem, kas neceļo, jo nevar taču. Kādam bērni par mazu un nav, kam atstāt (vai negribas). Kādam – par daudz un pārāk dažādas intereses. Vai stresa par daudz jau ikdienas gājumos, lai vēl spētu kontrolēt to sev nezināmā vidē. Un es apzināti nepieminu fnanses, tikai tos visus citus svarīgos iemeslus, kāpēc šobrīd ceļošana ar bērniem netiek apdomāta. Un es jums teikšu, mīļie vecāki, – nebaidieties! Ceļojumā darbojas tas pats noteikums – vispirms mierīgi vecāki, pēc tam bērnu intereses. Un jums noteikti izdosies. Izgatavojiet bērniem ID kartes un dodieties uz lidmašīnu!

Protams, jums būs jāpielāgojas bērnu interesēm un dienas režīmam. Protams, ceļojums kopā ar bērniem nebūs tik fleksibls un straujš, kā jūs to darītu vienatnē vai divatā. Bet ja jūs to saprotat, tad, es apsolu, jums nebūs problēmu.

Mēs esam ceļojuši gan ar automašīnu uz tuvākām valstīm, gan īrējuši tālākos galamērķos. Esam ar lidmašīnu braukuši (varbūt noder mans raksts: Kā vieglāk lidot ar bērnu), ar nakts vilcienu (Lapzeme. Nokļūšana un izmaksas), ar kuģi (Kruīzā uz Stokholmu) – nav īpašas atšķirības transporta līdzeklī – bērnam vienmēr būs vienādas pamatvajadzības – pilns vēders, kaut kas interesants, ko padarīt, iespēja izgulēties.  Tomēr, ja ceļojumu ar bērniem apsverat pirmo reizi, iesaku izvēlēties kādu vietu, kur interesanti būtu gan pieaugušajiem, gan bērniem. Un varbūt tas ir kāds atrakciju parks, kuri parasti piedāvā karuseļus, ēdienus, parkus un piedzīvojumus gan pašiem mazākajiem, gan “vidējiem”, gan pieaugušajiem. Par mūsu pieredzi atrakciju parkā Legolandā, Dānijā, varat izlasīt šeit. Ģimenēm ar lielākiem bērniem noderēs mūsu pieredze Holandē, Efteling parkā, kurā bijām pagājušajā nedēļā (un uzrakstīšu par to tuvākajā laikā).

Nebaidieties! Ceļojiet! Bagātiniet savu bērnu pasaules redzējumu jau no mazām dienām!

Foto: https://pixabay.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s