ES LASU

Man patīk lasīt. Un man patīk lasīt ļoti daudz. Lasu latviešu darbus, filozofiskos, pamācošos, trillera cienīgos, piedzīvojumus – jebko, ko attiecīgajā brīdī sirds prasa. Un es ticu, ka ne par velti pie mums atnāk grāmatas īstajos mirkļos. Kamēr tu pats vēl nezini, kur gūt nākamo dzīves mācību, sirds jau zina, kā tevi sagatavot. Reizēm gribas ko vēsturisku, reizēm ko viegli izklaidējošu. Reizēm kaut ko pārsteidzošu, kas atver iezīmētās robežas, reizēm kāds stāsts ir kā glābiņš, ka neba tu vienīgais esi ar savu problēmu. Un pie viena lasīšana ir arī brīdis sev. Noslēgties no trokšņa, no “gribu ēst”, no “kur manas bikses” ikdienas, un vienkārši padzīvot pašai ar savu iztēli.

Tā kā blogā ir brīnišķīga iespēja kategorizēt, ar lielu interesi sameklēju, ka 2018.gadā esmu izlasījusi 33 grāmatas. Man ir par daudz brīva laika, teiktu mana mamma. Un var jau būt, ka man būtu grēks sūdzēties, ka esmu pāraizņemta. Bet atrast šo laiku sev ir jāmāk. Un man patiešām ir lepnums, ka ir izdevies – ceļojot, spēļu laukumos, sabiedriskajos transportos, diendusas laikā – atrast to mirkli lasīt. Jo šīs grāmatas ne tikai raksturo manu šo gadu – par ko esmu sapņojusi, ko vēlējusies, ko pārdzīvojusi -, bet arī veidojušas mani par cilvēku, kāds esmu šodien, uz gadu mijas sliekšņa.

Novēlu katram lasīt. Aiziet uz bibliotēku vai grāmatnīcu, kā katram labpatīkas, veltīt laiku, lai atrastu grāmatu, pašķirstīt to, sajust to, nest mājās un izlasīt. Un ja gribas kādu anotāciju, varat pašķirstīt manu kategoriju ES LASU, lai rastu priekšstatu, kādu stāstu šobrīd gribas uzņemt sevī.

Un visbeidzot – galerija ar manām 2018.gada grāmatām:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s