Ziemassvētkos uz Londonu

Pavadot 2017.gadu, brīvdienas mēs pavadījām Lapzemē (un kā mums tur gāja, var izlasīt ierakstā Ciemos pie Ziemassvētku vecīša), tāpēc arī šogad plānojām kādu ziemīgu galamērķi, jo sapratām, cik ļoti ziemai piestāv ziema. 🙂

IMG_2018-12-30_v1

Apskatot lidojumu iespējas un sakarīgas to cenas, novienojāmies aizbraukt uz pāris dienām pabaudīt Ziemassvētku atmosfēru Londonā. Lidojumi no Rīgas uz Apvienotās Karalistes galvaspilsētu ir regulāri, ātri, ērti un lēti, izmantojot Ryanair vai WizzAir aviokompānijas. Tāpat Lutonā un Stanstedā ir ērti transfēra autobusi, kas pusotras stundas laikā aizved līdz Londonas centram (protams, var izmantot arī vilcienu, kas gan būs nedaudz dārgāk). Var, protams, arī īrēt auto, tomēr sabiedriskais transports pilsētas centrā ir tik pieejams un lēts (bērniem līdz 11 g.v. bezmaksas, bezkontaktu karšu īpašniekiem maksimums 6 mārciņas dienā, braucot neierobežotu reižu skaitu ar metro, autobusu, tramvaju). Un Londonā ir tik daudz ko redzēt un izbaudīt, ka lielāko daļu laika tāpat pavadām, staigājot kājām.

IMG_2018-12-30_v5 Ierakstot Google meklētājā jautājumu, ko darīt Londonā (angļu valodā), kā pirmā man tiek parādīta lapa ar 100 lietām, ko obligāti piedzīvot šajā pilsētā. Tāpēc es šoreiz pavisam īsi un tikai par to, ko mēs paveicām divu diennakšu laikā, atrodoties Londonā Ziemassvētku laikā.

Par mūsu galveno ekskursijas galamērķi uzstādījām mūzikla “The Lion King” apmeklējumu Luceum teātrī, kur, kā izrādījās, bērni līdz 3 gadu vecumam netiek ielaisti, un tāpēc Agrim šoreiz bija jāpaliek mājās. IMG_2018-12-30_v2 Biļetes uz izrādi ir dārgākas kā lidojums. Un tomēr – priekšnesums ir ārkārtējs (neveiksmīgs tulkojums no angļu valodas outstanding, jo tieši tāds vārds nāk prātā). Ja esat bijuši uz ļoti labām bērnu izrādēm Rīgā, tad pareiziniet to ar desmit, un jūs būsiet pietuvojušies The Lion King līmenim. Tāda ir šī izrāde. Krāšņa, iespaidiem bagāta, muzikāla, jautra, smeldzīga. Brīnišķīga. Un šis man radīja sajūtu, ka es braukšu uz Londonu uz teātriem vēl. Tādi priekšnesumi vienkārši IR JĀREDZ. Un teātri ar tādām izcilām izrādēm viņiem netrūkst.

Uz Ziemassvētku laiku Haidparkā darbojas Winter Wonderland – atrakciju parks, slidotava, tirdziņi, kafejnīcas, un tā kā ceļojām bez bagāžas, gan pirmo vakaru līdz parka slēgšanai, gan izbraukšanas dienu līdz došanās laikam uz lidmašīnu, pavadījām šeit. Izdzērām karstsidru, es panašķojos ar karsto šokolādi ar Baileys, nopirkām arī kebabu ar jēra gaļu un kādu konfekti. Tomēr lielāko IMG_2018-12-30_v4 prieku gan bērniem, gan vecākiem sagādāja tieši karuseļi, kuri piedāvā izklaidi gan pavisam maziņiem, gan pat ar tādiem virpuļiem, kur es par miljonu nekad mūžā nekāptu iekšā. Ieeja parkā ir bezmaksas, un naudiņa tiek prasīta tikai par atrakciju apmeklējumu, tāpēc principā šeit var baudīt Ziemassvētku noskaņu smaržās, gaismiņu šovā un melodijās pat pilnīgi par brīvu. Mēs arī izmantojām iespēju uzbraukt panorāmas ratā, no kura apskatīties pilsētu no augšas, nestāvot gandrīz stundu garajā rindā uz slaveno London Eye. Izbraukšanas dienā mēs noskatījāmies arī Pītera Pena izrādi uz ledus. Slidotāji gan priecēja vecākus ar piruetēm un dažādiem trikiem, gan pārsteidza bērnus ar spilgtiem kostīmiem un krāsainu gaismu priekšnesumiem.

Otrajā dienā, kā vakarā man pavēstīja aplikācija, mēs kājām nostaigājām gandrīz 11km (un šeit jāņem vērā, ka mums līdzi bija tikko piecgadniece, kas pieradusi ik dienas gulēt diendusu, un visu ceļu bez jebkādas čīkstēšanas nostaigāja savām mazajām kājiņām). Tā kā The Lion King izrādes sākums ir tikai 19:30, pēc brokastīm ap 10:00 izgājām no viesnīcas, un visu dienu pavadījām, klejojot pa Londonu. Diena bija brīnišķīga – saulains, apmēram 10 grādi silts, un patīkami gan klejot pa mazām, skaistām ieliņām, gan apēst pa saldējumam.

Bērniem lielu prieku sagādāja arī dažādie sabiedriskie transporti, ar kuriem ikdienā braukt nesanāk. Tāpēc reizēm pārbraucām lielos gabalus ar metro, reizēm izvēlējāmies divstāvu autobusu, no kura pārskatīt ielu rotājumus no augta skatu punkta, un posmu no London Bridge uz London Eye pat veicām ar kuģi, kas šeit darbojas kā sabiedriskais transports pa upi.

Muzejos iekšā mēs negājām, bet visu dienu baudījām pilsētu – dažādus Ziemassvētku tirdziņus ar mazliet neierastāku piedāvājumu, kāds sastopams Latvijā, pagaršojām ceptus kastaņus (nebija vērts), karstos riekstiņus, saldējumu. Mierīgā garā pastaigājāmies, klausoties mūziku, vērojot rosību Temzā, pārgājām pāri paceļamajam Tower Bridge. Tirdziņā pie London Eye paēdām pusdienas – ārkārtīgi garšīgu grass-fed jēra gaļas sautējumu, paskatījāmies uz ielu mākslinieku sniegumiem. Un tad devāmies Soho rajona virzienā, lai apskatītu Oksfordas ielas rotājumus.

Tā kā neesam veikalu un iepirkšanās cilvēki, IMG_2018-12-30_v3 šis posms bija visgrūtākais. Pirmais šoks, izkāpjot no metro virszemē – cilvēki uz ielām ir apmēram pusmiljons. Šausmas. Jāturas visiem rokās, lai pūlī nepazustu. Un cilvēki iet iekšā veikalos, nāk ārā, iet uz priekšu, griežas riņķī. Kustība uz priekšu knapa. Tāpēc pie pirmās iespējas mēs nogriežamies uz mazākām un tukšākām ielām. Un par apbalvojumu mēs nokļūstam uz mazas ieliņas, kas izgaismota ar “Qeen” dziesmas Bohemian Rhapsody vārdiem. Vēl paskatāmies, kā cilvēki slido kādā publiskajā slidotavā un tad jau beidzot esam sagaidījuši vakaru un The Lion King.

Visgrūtākais, šķiet, šādā pasākumā ir divu stundu laika starpība. Ja bērni pieraduši ikdienā iet desmitos gulēt, bet izrāde pēc Latvijas laika beidzas pāri pusnaktij, tad nākas dzirdēt tādus tekstus kā: “Varbūt mēs varam tagad braukt uz viesnīcu gulēt un otro mūzikla daļu noskatīties nākamreiz?” 🙂

Tomēr kopumā šīs bija brīnišķīgas divas ar pusi dienas. Un mēs to kādreiz noteikti atkārtosim. Iesaku arī jums pamēģināt.

One thought on “Ziemassvētkos uz Londonu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s