Mūžam Tavs /Daniels Glatauers/

Izlasot Daniela Glatauera  pārsteidzoši atkailinošos un romantiskos epasta mīlasstāstus romānos “Sargies ziemeļvēj@” (mana atsauksme teIMG_2018-08-01 un tā otro daļu “Visi septiņi viļņi” (atsauksme), pavisam “netīšām” izvēlos arī trešo latviski izdoto darbu “Mūžam Tavs”.

Judīte nejauši lielveikalā satiek Hannesu – neprecētu vīrieti spēka gados, pieklājīgu, ieinteresētu, izpalīdzīgu – katras sievietes un katras sievasmātes sapni. Viņa vairs nemeklē romantiskas attiecības un kādu vīrieti, tomēr Hannesa piedāvājumam satikties neatsaka. Pēc pāris tikšanās reizēm Judīte ar Hannesu iepazīstina savus draugus, un drīz arī ģimeni, un viņš visu vērtējumā ir lielā loze – apbrīnojami klātesošs, jauks, izcils sarunu biedrs, savstarpējo attiecību asumu nolīdzinātājs. Visi ir sajūsmā.

Tikai uz jautājumu – vai tu viņu mīli, viņa atbild: nezinu. “Vai tad ko tādu var nezināt?” Viņai atvaicā. Un, jā. Hanness viņu mīl bezprātīgi. Dievina. Jau drīz un krietni par ātru Judītes sajūtai, viņas pirkstā Hanness ir uzvilcis gredzenu ar dzintara akmeni. Tikmēr viņas draugi satiekas ar Hannesu tenisa spēlēs, un viņš palīdz viņas ģimenei, sagādājot tiem darbu, atjaunojot sievietes vecāku savienību – viņš ir tik sasodīti jauks. Tik sasodīti – pārāk jauks.

Viņa saprot, ka jūtas nospiesta, un vīrieti saudzīgi atraida. Pamet. Bet tas neizrādās tik viegli izdarāms, jo “dažiem vajag baigi ilgu laiku, lai to sajēgtu”. Un kad Hanness sāk vajāt Judīti ne tikai dienās, bet arī sapņos, viņas darbiniece Bjanka situācijas novērošanu uzdod savam detektīvus studējošajam draudziņam. Novērojot uzmācīgo vīrieti, viņi atklāj sensacionālu faktu. Ak, nu, ja ir interese izlasiet paši. Lai nepasaku visu priekšā. Tomēr kopumā pēcgarša šoreiz nekāda. Salīdzinot ar iepriekšējiem diviem – šis nav ievērības cienīgs, lai to lasītu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s