Karsta diena AB parkā

Izklaides parks “Avārijas Brigāde” Lielvārdes novadā tika atvērts divas vasaras atpakaļ, un tad arī mēs pēdējo (un pirmo) reizi bijām apskatīties “latviešu” dinozauru parku. Dinozauru figūras ir iespaidīgas, to āda izskatās dabīga, daļa no tiem kustina astes, galvu un izrūc pa kādai skaņai, īsti mākslas darbi. Tomēr, ja iepriekšējā reizē uzsvars bija tieši uz dinozauriem, pa šiem diviem gadiem parks ir ļoti attīstījies (un turpina to darīt), un, es apsolu, ja aizbrauksiet tur ar bērniem, pavadīsiet tur visu dienu.

IMG_2018-07-22_01

Jau saņemot pie ieejas aprocītes, bērni ierauga karuseļus. Ir iespējas izvizināties gan maziem bebīšiem, mazliet lielākiem bērniem, kā arī pieaugušajiem. Lai arī mājas lapā norādīts savādāk (auguma ierobežojums), realitātē visās atrakcijās principā dabojas viens noteikums – ja esi vecāks par 6 gadiem, vari iet viens pats, citā gadījumā – kopā ar vecākiem. Un mēs, nezinot karuseļa intensitāti, pat mūsu nabaga tikko divgadnieku ievedām Twister karuselī, kas pat man likās gana reibinošs. Lieki teikt, ka Agris gandrīz visu laiku nosēdēja elpu aizturējis. 😦

IMG_2018-07-22_03

Diena ir tveicīga, un lielākā daļa parka teritorijas ir saules apspīdētas, tāpēc visiem par prieku nesen atvērts ūdens spēļu laukums. Slīdkalniņi pašiem mazākiem, lietus sēnīte lielākiem un ūdens lielgabals visiem, kuri vēlas atveldzēties – noteikti paņemiet peldbikses līdzi, un visdrīzāk tās nepieciešamas ne tikai bērniem.

Kad beidzot esam nolēmuši doties tālāk (jo Marekam obligāti TAGAD ir jāatrod lecamspilvens), jau pagājušas divas stundas no četrām mums atvēlētā laika. Tad nu pārējais nosacīti, bet tomēr tiek izvērtēts palielā steigā. Ar velokartiem mēs nepabraucam (tomēr ir pārāk karsts), Avārijas Brigādes pilsētiņu neapskatām (uzskatīsim, ka to izdarījām jau iepriekšējā reizē), tomēr pa ceļam uz lēkāšanu lielajos “spilvenos”, tētis aizved Mareku pašaudīties Laser Tagā. Kamēr lielais brālis skraida ar lāzerieroci pa laukumu, mēs, pārējie, jau skraidam pa ūdensgultu, līdz krītam, un gaidām, kad tētis visiem nopirks saldējumu.

IMG_2018-07-22_04

Lielākiem puikām un mazākām meitenēm intereses nedaudz atšķiras, tāpēc atkal Mareks ar tēti iegriežas šautuvē, kamēr mēs vairākas reizes velkam pa kalnu augšā kameras, sēžamies iekšā un šļūcam lejā, izbaudot mitru dušiņu pa ceļam.

Pēc tās atkal kārojas kaut kas ēdams, kaut kas dzerams, un esmu priecīga, ka padomājusi par dažādiem graužamajiem, ar ko remdēt IMG_2018-07-22_02 izsalkumu, kad “nav laika” ēst. Tāpēc daži siera pirkstiņi, zaļo zirnīšu maiss un daudz daudz ūdens ir gana, lai varētu doties speciāli bērniem izveidotajā virvju trasē. Tādiem, kas jau ar pieredzi Mežakaķos un tamlīdzīgos, gan šī būs garlaicīga, toties iespējama ar vecāku palīdzību pat divgadniekam.

Nepamēģinājām minigolfu, meža vilcieniņu, un arī katamarāni vēl nebija atvērti, nepasēdējām dinozauru mugurās, neizgājām stāstu taku un pat kafejnīcās tikai apskatījāmies, ka bez popkorniem, saldējumiem un kebabiem, var dabūt arī lapu salātus, auksto zupu un kārtīgu ēdienu (ēkā tieši pie ieejas). Tā kā visdrīzāk septembrī būs jāatbrauc atkārtoti.

Kopējais iespaids – ļoti pievilcīgs. Un biļešu cena (internetā 12 EUR katram no 2 g.v.) šķiet adekvāta piedāvājumam visu dienu pavadīt svaigā gaisā, staigājot, vingrojot, atpūšoties, baudot, jo atsevišķi parka teritorijā par atrakcijām nekas nav jāmaksā. Mēs gan bijām darba dienā, un, iespējams, tāpēc cilvēku bija krietni pamaz, rindu nemaz, pūļa nekāda – ej, kurā virzienā gribi. No otras puses, brīvdienās parkā tiek piedāvātas vairākas papildus atrakcijas, piemēram, izbrauciens ar traktorvilcienu vai šovs ar Kašera Sapņu Fabriku.

P.S. Šad tad kāds iedomājas, ka man kāds maksā par šāda veida “reklāmām”. Nē, man neviens neko nemaksā. Ir vasara, un katrs grib vasaru izbaudīt, mazliet paceļojot. Kaut vai tikai stundas attālumā no Rīgas. Ja vēl šeit neesat bijuši, izmēģiniet.

Sīkāka info: www.abpark.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s