Sargies ziemeļvēj@ /Daniels Glatauers/

2018-07-15

“Mīļais Leo, kad Jūs nerakstāt trīs dienas, mani pārņem divējādas sajūtas. 1) Es brīnos. 2) Man kaut kā trūkst. Ne viens, ne otrs nav patīkami. Dariet kaut ko! Emmija.”

Emma Rotnere vēlas atteikties no žurnāla “Like” abonementa un nosūta e-pastu, kļūdoties ar adresi, tādējādi sasniedzot privātas paskastītes īpašnieku Leo Leiki. Atvainojoties, pieklājīgi atbildot uz jautājumiem, pavisam nejauši starp abiem izveidojas sprigana sarakste. Divi nepazīstami cilvēki. Būtībā ar iespēju rakstīt jebko. Gan iztēloties sevi par kādu citu, gan norakstīt no sevis nost ikdienas raizes. Tik vienkārši. Tomēr pēc pavisam neilga brīža Leike sāk saprast, ka “mūsu dialogā esmu nonācis pie kutelīga punkta. Viņa, šī zināmā Emmija, kas valkā 37.lieluma apavus, pamazām sāk interesēt mani vairāk, nekā atbilst robežām, kurās es ar viņu sarunājos.”

Viņš ir šķīries (jau kārtējo reizi) no savas draudzenes. Viņa dzīvo harmoniskā laulībā ar vīru, kuram nav, ko pārmest, un diviem viņa bērniem no pirmās sievas. Tomēr, kad mēs to uzzinām, mēs apstājamies pie jautājuma, kas ir krāpšana. Kur tā sākas un kur ir tās robežas. Vai sarakstīties ar citu vīrieti virtuālā vidē ir krāpt vīru? Un ja regulāri, ieinteresēti, uzvedinoši? Bet ar cilvēku, kuru tu nekad neesi sastapis, par kuru tev nav nojausmas, kā viņš izskatās.

Viņi kļūst viens otram par fantāzijas augli, ilūziju par bezgalīgu juteklisku laimi, sapni ne no šīs pasaules, par mīlas utopiju. Un var tikai minēt, kas notiks, kad viņi satiksies. Divi reāli cilvēki, gadu veidojuši attiecības, kurās it kā nekas netiek likts uz spēles, tomēr laiks veltīts tik daudz, ka to noteikti pamana. Vai viņi ieraudzīs viens otrā normālas cilvēces pārstāvi? – Ievainojamu cilvēku, ar stiprām un vājām pusēm, radījumu ar nepilnībām? Vai tad viņi sapratīs, kas ir mīlestība un kas ir tikai ilūzija par to?

Bērnu diendusas laikā es izgāju pastaigā gar jūru ar šo grāmatu un izlasīju no vāka līdz vākam. Tik aizraujoša tā ir. Tikai neapdedziet šais divās stundās tik traki kā es. 🙂

2 thoughts on “Sargies ziemeļvēj@ /Daniels Glatauers/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s