Neatrodamā /Giliana Flinna/

2018-07-16

Tiem, kas jau redzējuši filmu “Gone girl”, diez vai būs interesanti lasīt arī grāmatu, bet, ja grāmatas beigas vēl neziniet, tad šī tiešām būs aizraujoša literatūra šai vasarai. Vai jebkuram citam gadalaikam.

Niks Danns un viņa sieva Eimija pēdējo laulības gadu nav bijuši laimīgi, lai arī skaļi un pat ne sev to tā īsti vēl nav atzinuši. Bet piektās kāzu gadadienas rītā pēkšņi Eimija pazūd bez vēsts. Māja ir izvandīta, uz grīdas ir uzslaucītu asiņu traipi, uz gludināmā dēļa ir ne līdz galam izgludinātas lietas – galīgi ne Eimijas stilā. Piedevām viņu ikgadējā tradīcijā “dārgumu medībās” Eimija sagatavojusi tik mīļas norādes, ka Niks sāk atkal iemīlēties savā sievā.

Tikmēr visas policijas norādes ved atpakaļ pie Nika. Sabiedrības spiediens, ko rada Eimijas paziņas, televīzijas šovi, žurnālistu, alkdami sensācijas – tas viss norāda uz klišejisko – parasti vīrs ir vainīgais. Un ar laiku un sakritībām pat Nika māsa Go un sievas vecāki paziņo, ka vairs netic viņa nevainībai. Piedevām atklājas, ka jau gadu Niks bijis  sievai neuzticīgs.

Emija ir vienīgais bērns ģimenē, un tādam “netaisnīgi uzkrauta šausmīga atbildība – tu audz, zinādams, ka tev nav tiesību sagādāt vilšanos. Nav maza tipinātāja, kas varētu ieņemt tavu vietu. Tādēļ tu izmisīgi centies būt nevainojama, taču reizē tas sniedz tev reibinošu varu. Šādi izaudzina despotus.”

Kurš ir vainīgais?
Kas patiesībā tu esi, Emij?
Kā mēs dzīvosim tālāk?

Ļoti spraigs un intriģējošs sižets. Man patika. Līdz pēdējai lapaspusei. Iesaku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s