Apjaušot draudzības spēku

IMG_2018-03-20

Saule ielija kupenā. Sniedziņš pakusa. Strautiņš noburbuļoja. Kāja paslīdēja. Tauriņi sabira vēderā. Klusi, klusi spārnus vēcināja. Sāpīgi, sāpīgi smeldzināja. Vajadzēja jau tikai izdzīvot, izsāpēt, izciest, izraudāt. Vajadzēja norakstīt, norunāt, saprastam justies. Sagaidīt, kad kāds tev galviņu noglāstītu. Pateiktu – viss kārtībā. Atzītu, ka dabīgi tas uzplaiksnī un norimst. Uzsmaidītu. Tēju iedotu padzerties. Un paldies vēl pateiktu. Par uzticību.

Tādi tie mirkļi, spēcīgi spožie vai asiņaini sāpīgie, kad draudzības vajag. Tādas draudzības, kura māk klausīties. Priecāties klusu ar mani, Vai bezjēgā sāpi dalīt. Nevis to ikdienas prieku, kad bērns skolā eksāmenu labi uzrakstījis, kad vīrs superīgu dāvanu nopircis, ceļojums baudāms izdevies vai darbā paaugstinājums saņemts. Bet tieši to sirds smeldzes prieku. Nevis tās ikdienas skumjas. Kad pieguris esi, mazulis saslimis, zābaks saplīsis vai piens pie kafijas saskābis. Bet tās dziļās sāpes iekš sirds. Par lielajām lietām. Par tām neērtajām. Par ko mēs, latvieši, nerunājam. Par nāvi. Par dzīvību. Par robežām. Par izvēles smagumu starp diviem dzirnakmeņiem. Par to, kā liktenis izspēlē savas rotaļas. Kā ievilina, sasaista un uzšķērž. Tādos mirkļos tās draudzības vajaga. Tādas stipras un viedas. Tādas, ar ko bērnība dalīta. Ar ko jaunības sirdssāpes izsāpētas. Tādas, kas piedod. Tās lēnprātīgās. Kas tic visu. Kas cer visu. Kas panes visu. Tās dziļās un īstās. Kam uzticēt.

Un tikai tādos mirkļos tu atskārsti to visīstāko draudzību. Reālā sarunā. Jūtamā pieskārienā. Atbalstošā acu skatā. Tu spēcinies. Un tad vari droši iet tālāk pa dzīvi. Tāpat jau pavasaris turpina kausēt sniegu. Tauriņi mostas. Pumpuri plaukst. Tāpat kā vakar. Tikai šodien tu esi kļuvis par citu cilvēku. Par cilvēku pēc sarunas ar īstu draugu.

 

P.S. Šodiena, 20.marts, ir oficiālais pavasara sākums. Piecpadsmit minūtes pēc sešiem vakarā uz diennakti atveras sakrālais punkts, kad veidojas ārkārtīgi liela enerģētika no Zemes un Saules mijiedarbības. Uzņemot šo enerģiju, rodot harmoniju no tās, saņemam dāvanu – skaidru attieksmi pret realitāti un laiku. Tāpēc padomājiet. Padomājiet par sevi. Paplānojiet savas vēlmes un ieceres. Nosauciet tās vārdos. Un sajūtās. Un atrodiet savu visīstāko draugu. Kurš vienmēr uzklausīs. Kurš sapratīs. Kurš galvu noglāstīs.

One thought on “Apjaušot draudzības spēku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s