Saplēstās mežģīnes /Karīna Račko/

Teikšu, kā ir: es mazliet ar aizdomām skatījos uz šo latviešu jauno meistardarbu. Nē, ne jau tāpēc, ka K.Račko, būdama zobārste, nevarētu uzrakstīt grāmatu. Bet tāpēc, ka latvietis ir tāds drūmais cietējs, skeptiķis un smaga materiāla paudējs. Un šī nu ir, šķiet, pirmā latvietes izdotā grāmata par seksu.

Ketlīnas vecāki ir slaveni ārsti, un viņu meita IMG_2018-02-13 ir loģisks ārsta profesijas turpinājums. Ketlīna ir gudra, pareiza un spējīga dzīvot pēc vecāku likumiem. Lai arī medicīna viņu neinteresē, viņa gadiem to apgūst, piedalās ārstu kongresos un praksēs vecākiem par sirdsmieru, ka viņu meita “par kaut ko kļūs”. Un tad viņa iemīlas “sliktajā puisī”. Superpievilcīgajā plastikas ķirurgā, vīrietī ar tumšu pagātni, milzīgu seksuālo apetīti un sieviešu mīlētāju slavu.

“Uzdrošinies ieklausīties sevī un vienreiz savā mūžā izdarīt to, ko vēlies tu pati,” aicina Ketlīnu viņas draudzene. “Nevis tāpēc, ka tā ir labi vai pareizi, vai vienkārši vajag, vai kāds tev tuvs cilvēks tādēļ jutīsies laimīgāks, bet tikai un vienīgi tāpēc, ka tu tā GRIBI.” Un deviņpadsmitgadīgā meitene uzdrošinās sekot savai iekārdinātājas dziņai, izmantot iespēju pārgulēt ar šo vīrieti, kuru grib, šķiet, visas sievietes,

Tā ir mīlestība. Nu, ko gan citu varēja gaidīt sižeta līkločos. Kaut kas atklājas, kaut kas tiek noklusēts, kaut kas tiek pārprasts, kaut kas tiek safabricēts. Visa pasaule nostājas pret šīm attiecībām. Bet mīlestība ir pārāka un uzvar. Ta-dā! Viņi dzīvoja ilgi un laimīgi.

Nē, mani nemulsināja Rīgas pieminēšana, kāda naktskluba nosaukums vai precīzs krustojums centrā. Tāpat esmu jau pieradusi pie autoru spējas uzburt seksuālu ainu manā prātā pietiekami spēcīgu, lai es tai pakļautos un spētu izbaudīt. Bet visu romāna lasīšanas laiku mani nepameta sajūta, ka tas viss kaut kur jau ir dzirdēts. Vai nu Annas Todas “After” (par ko esmu jau rakstījusi šeit) vai Kristjena Greja dzīves līkločos, ko uzbūrusi E.L.Džeimsa. Tomēr es jutos arī pārsteigta, ka latviete māk tā uzrakstīt.

Nu, izlasiet, ja jūs neesat lasījuši citas “seksa slavināšanas grāmatas”. Jo vienmēr jau paralēli iet arī jūtu intensitāte, sāpju smagums un mīlestības spēks.

“Diemžēl pasaule ir kā nokaisīta salauztām sirdīm. Cilvēki – vecāki, bērni, draugi, mīlētāji – nepārtraukti viens otru ievaino, dažkārt tīšuprāt, bet tik ļoti bieži – negribot un pat neapzināti. Ir tūkstošiem dažādu veidu, kā salauzt sirdi, un, kad tā saaug atpakaļ – šķība un greiza, un nereti neglīta -, visvieglāk ir notrulināties, lai nenāktos vēl jebkad piedzīvot to pašu.”

P.S. Februārī jau klajā laists autores otrais darbs “Debesis pelnos”.

One thought on “Saplēstās mežģīnes /Karīna Račko/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s