Lapzeme. Nokļūšana un izmaksas.

Ziemas brīvlaiks šogad tik kārdinoši garš, ka decembra beigās aizlaižamies no dubļainās Latvijas uz Lapzemi, ziemas brīnumzemi, ciemos pie “īstā” Ziemassvētku vecīša.

Šis ir lielisks laiks, lai somu mārketings strādātu uz urrā un uzskrūvētu cenas tik augstas, lai apciemot Santu varētu vien paši bagātākie (un tas acīmredzami ir arī tūristu nacionalitātēs – vieni japāņi un krievi), un mēs gandrīz atmetam šo domu kā “pārāk tālu jābrauc” un “pārāk dārgi jāmaksā”. Viesnīca piecām naktīm – lētākā atradās pa 5000 Eur. Auto īre – ap 200 Eur/ dienā. Neapjaušami. Ar auto visiem mērot 1300 km – vispār neapspriežami. Tomēr latvietis paliek latvietis, un viņš vienmēr atradīs iespēju. Tāpēc paldies mūsu draugam Jurim, kurš ieminas, ka Somijā kursē “vilcienprāmji” (jā, tie, kas nekad nav dzirdējuši tādu vārdu, nesatraucaties, to es pati izdomāju, oriģināli – CarTrain) – pats guli kajītē, ēd restorānvagonā vai vienkārši skraidi pa vagoniem šurpu turpu, un tikmēr tavs auto “brauc” citā vagonā tev līdzi. Bet par visu pēc kārtas.

Garākais ceļš mašīnā ir līdz Tallinai.  Ceļamies septiņos, lai pēc pusstundas turpinātu gulēt jau autosēdeklīšos. Kāds aizmieg. Kāds apēd līdzpaņemtos tomātiņus, gaļiņas un siera pirkstiņus. Kāds dzied. Kāds pļāpā. Un tā kaut kā tās četras ar pusi stundas līdz Tallinai esam nobumbulējuši.

IMG_2018-01-09_1No Tallinas līdz Helsinkiem pavadām Tallink jaunajā ātrgaitas prāmī, tāpēc divas stundas ir pat gandrīz par maz, lai paspētu gan paspēlēties spēļu istabā, gan paēst, gan vēl ieiet veikalā.

Tā kā ceļojumu plānojam divas nedēļas pirms izbraukšanas, vilcienā no Helsinkiem (mājas lapā meklēt pēc pieturas Pasila) IMG_2018-01-09_2vairs vietas nebija, tāpēc mums nācās braukt uz nākamo pieturu un atkal divas stundas pavadīt mašīnā līdz Turku. Un Turku stacija ir sarežģītākais posms. Ir 20:00 vakarā. Mašīna ir ievesta vagonā, bet mums ir stunda laika līdz vilciena atiešanai. Visi ir noguruši. Stacija ir maza. Agris ir traks :). Lielākiem nāk miegs. Ārā ir auksts. Un tad beidzot pienāk vilciens. Atrast mūsu kupejas (izvēlējāmies divas divvietīgās, kas ir savienojamas ar durvīm pa vidu), iekāpt gultā, atvērt skapīšus, izstaigāt citus vagonus, apēst kaut ko restorānvagonā – tas jau ir piedzīvojums pat mums, pieaugušajiem. Un aizmigt. Tikt ieaijātam vilciena stenēšanā. Mosties, skriet pie loga un ieraudzīt SNIEGU!!! Mmm… Paēdam brokastis un ap 11:00 esam sasnieguši Rovaniemi. Bet, kas svarīgāk, – īstu ZIEMU ar KUPENĀM!!!

Ak, jā. Un mēs nepaņēmām to mega dārgo viesnīcu, bet caur Airbnb atradām divstāvīgu mājiņu, ar pirti pagrabstāvā, ar savu virtuvi, kur izvārīt ziemeļbriežu gaļas zupu, ar trīsstāvu gultiņu bērnistabā, videospēlēm dzīvojamā istabā, ar pašbūvētu sniega iglu un sniega kalnu pagalmā, ar ragavām, lāpstām. KOLOSĀLI!

Izmaksas uz visiem:
Prāmis: 190 Eur (par papildus samaksu iespējams arī rezervēt kajīti) www.tallinksilja.com
Vilcienprāmis: 800 Eur (Katram pieaugušajam viens bērns līdz 10 g.v. var ceļot par brīvu, mēs gan nopirkām četras “gultiņas”.) www.vr.fi
Dzīvošana: 650 Eur www.airbnb.com
Plus: Degviela, ēšana, ekskursijas

Piebilde, kas varētu būt svarīga mazu bērnu vecākiem – lai kur mēs ietu, visur Somijā tualetēs bija pieejami bēbīšu podiņi – prāmī, vilcienā, lielveikalos, muzejos, slēpošanas kalnā. Tiešām visur.

2 thoughts on “Lapzeme. Nokļūšana un izmaksas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s