Gran Canaria apskates vietas

Kanāriju salas ir septiņu lielu un sešu mazu vulkāniskas izcelsmes salu veidots arhipelāgs, kas atrodas Atlantijas okeāna austrumos, netālu no Rietumsahāras piekrastes, un ir Spānijas autonomais apgabals. Kanāriju salas ir vistālākais jaunās Eiropas punkts. Arhipelāga lielākā sala ir Tenerife, kuru mēs jau apbraukājām gadu atpakaļ. Šoruden izvēlējāmies trešo lielāko – Grankanāriju.

IMG_2017-11-07_01

Latvijā tūroperatori nereti aizvedīs jūs uz Tenerifi, Lanzaroti vai Fuerteventuri, bet Grankanārija nav īpaši populāra, tāpēc arī informācija vismaz latviešu valodā ir maz pieejama. Un ceru, ka kādam noderēs mans apkopojums ar vietām, ko ir vērts apskatīt šajā salā, ja izvēlaties doties tieši turp.

 • Grankanārija ir slavena ar balto smilšu pludmalēm, un gandrīz visapkārt salai varat atrast neskaitāmas sakoptas pludmales ar sauļošanās krēsliem, dežurējošu glābēju, ierīkotām tualetēm, bērnu spēļu laukumiem, speciāliem posmiem invalīdiem, patīkamām smiltīm un dzidra okeāna ūdeni.
 • Kā alternatīvu pierastajām pludmalēm iesaku izmēģināt vulkāniskos baseinus Las Salinas netālu no Agaete. Šeit ir trīs baseini, kas norobežoti no okeāna un veidoti akmeņos, tāpēc ieteicams izmantot apavus un rēķināties, ka stipru viļņu gadījumā tas būs slēgts.
 • Iespējams paviesoties divos ūdens atrakciju parkos. Aqualand Maspalomas ir lielākais (un dārgākais) ar 15 dažādām atrakcijām, viļņu baseinu un zonu mazākajiem bērniem. Šis ir vairāk ieteicams lielākiem bērniem, tā kā lielākā daļā trubu iespējams braukt, tikai sākot ar 140cm augumu (un to skatās strikti). Tāpēc mēs izvēlējāmies otru – Lago Oasis Taurito, kur ar 120cm augumu pietika, šķiet, visām atrakcijām. Vēlams līdzi paņemt ūdens brilles, jo šajā parkā ir attīrīts okeāna ūdens (ar sāli!). Turpretī ir padomāts gan par pieaugušo slidkalniņiem, gan dažādu vecumu bērniem atbilstošiem.
 • Laivu, kuģu ekskursijas ar vaļu vai delfīnu vērošanu, saulrieta ekskursijas, braucieni ar jahtu, snorkelēšana, ūdens motocikli, zemūdens motocikli – to visu jūs noteikti atradīsiet jebkurā pilsētā okeāna malā.
 • Tā kā mēs delfīnus okeānā jau esam vērojuši, šoreiz izvēlējāmies piedzīvojumu ar dzelteno zemūdeni (Yellow Submarine), kas atiet no Mogan ostas. Lai arī okeāna dibenā vērojamās kuģa atlūzas un akmeņi noteikti ir speciāli radīti zemūdens pasaules vērošanai, šis bija jauks piedzīvojums. Zemūdene ir komfortabla, zivju ap molu un pazemes akmeņiem ir daudz, un, tā kā mēs neesam niruši, bija interesanti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Iesaku ņemt vērā, ka stiprā vējā ekskursijas nenotiek, un, ja ir iespēja, dariet to saulainā laikā, kad ūdens ir dzidrāks, tāpēc varēsiet ieraudzīt krāšņāku zemūdens pasauli.
 • Maspalomas tuksnesis ir veidojies ledus laikmeta beigās, kad no okeāna dzīlēm atpūstas smiltis salas dienvidu daļā. Ar ratiem šķērsot tuksnesi, lai tiktu līdz okeānam, protams, nav iespējams, arī pārnest mazo tik tālu nevienam nebija vēlēšanās, bet pa kalniņiem gan mēs paskraidījām, skatu izbaudījām un ar smiltiņām paspēlējāmies. Šeit iespējams arī pastaigāt pa tuksnesi kamieļu mugurās.
 • Grankanārija ir vulkāniskas izcelsmes sala, un tāpēc ir vērts vienu dienu veltīt, izbraukājot serpentīna ceļus līdz salas vidienei un pabaudīt elpu aizraujošos skatus uz okeānu, pilsētām un blakus kalniem. Slavenākā vieta – Roque Nublo – 80 metru garš akmens, otra augstākā virsotne salā, ir aizsargāts dabas piemineklis, kas, skatoties no ZA, nedaudz atgādina un tāpēc tiek saukts arī par garīdznieku.
 • Dzīvnieku un augu parks Palmitos Park Maspalomas – zoodārzs ar bruņurupučiem, krāšņiem putniem, zivīm ar galveno uzsvaru uz šoviem – delfīnu, plēsīgo putnu, papagaiļu un dekoratīvo putnu priekšnesumiem. Tāpat apskatāma arī tauriņu māja, orhideju telts, kaktusu ieleja utml.
 • Krokodilu parks (Cocodrilo Park) – mazizmēra zoodārzs ar uzsvaru uz krokodiliem, bet apskatīt var arī papagaiļus, pērtiķus, tīģerus, mazos grauzējus utt.
 • Atrakciju parks Holiday World. Karuseļi, karuseļi, karuseļi. Mēs gan šeit neaizbraucām, jo atvērts parks ir tikai vakara stundās, sākot no 18:00.
 • Paseo de GranCanaria – šo mazo ieliņu pilsētiņā Firgas mums diemžēl neizdevās apskatīt, bet ļoti gribētos gan. Firgas pilsētiņa jau izsenis ir saistīta ar ūdens padeves vietu, un simboliski vecpilsētas galvenās ielas pašā vidū ir ierīkots 30m augsts ūdenskritums. Tāpat iespējams apskatīt arī Kanāriju salu dažādos reljefus, kas izveidoti uz zemes. Apskatiet bildes internetā, un jūs noteikti gribēsiet tur aizbraukt.
 • Angry birds aktivitāšu parks – šeit mēs arī bijām, bet nepavadījām vairāk par stundu (lai arī nopērkamas ir tikai dienas biļetes). Pieaugušajiem īsti tur nav, ko darīt. Bērniem piedāvājums ir krietni lielāks, bet tomēr par tādu spēļu laukumu, varbūt mazliet lielāku nekā ierasts, tiek prasīta pārāk dārga maksa. Piedevām 30 grādu karstumā jārēķinās, ka esi uz cepešpannas. Neiesaku. Izņemot, ja esat dusmīgo putnu liels fans.
 • Snorkelēšana, sērfošana. riteņbraukšana, džipi, klinšu kāpšana, zirgu izjādes, SUP –  tas viss ir iespējams.

Ja ir interese, dažas bildes no mūsu ceļojuma apskatāmas šeit:

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s