Smalkjūtība /Dāvids Foenkinoss/

Tik skaisti tas viss sākās! Šis mīlasstāsts. IMG_2017-10-20Viņi satikās nejauši. Viņš viņu uzrunāja, kaut parasti tā nedarīja. Viņa piekrita aiziet uz kafejnīcu. Kaut parasti aizbildinājās. Viņš prātoja, ko sieviete varētu dzert pirmajā tikšanās reizē, un viņa izvēlējās tieši to – aprikožu sulu. Viņi bija kā radīti viens otram. Nestrīdējās. Mīlēja. Baudīja viens otru. Viņa jutās tik mīlēta, ka citu vīriešu uzmanību viņa pat nepamanīja.

Pēc pārdesmit lapaspusēm viņš rīta cēlienā iziet paskriet. Kādā krustojumā izskrien uz ielas, nepamanījis automašīnu. Un neatgriežas. Vairs nekad.

“Viņa nostājās ielas malā un vēroja garāmslīdošās mašīnas. Kādēļ arī viņa nevarētu mesties zem kādas no tām šajā pašā vietā? (…) Bija absurds atrasties šeit. Absurdi iztēloties šo nāvējošo triecienu, absurds censties ielaist sevī vīra nāves realitāti. Bet, iespējams, šis būtībā bija vienīgais variants. Vai kādam ir zināms ieteikums, kā pārdzīvot šādu traģēdiju?”
Iespējams, stāsta būtība bij jāmeklē tieši nodaļās pēc Natālijas vīra Fransuā nāves. Par to, cik grūti ir atgūties, pārdzīvot zaudējumu. Par to, cik neiespējami ir ļaut sev dzīvot tālāk. Strādāt. Smieties. Skūpstīt citu vīrieti. Tomēr es paliku pie sajūtas, ka lapaspuses pēc Fransuā nāves varēja pārrakstīt citā, jaunā stāstā. Varbūt tāpēc, ka ievads bijis pārāk garš. Vai tāpēc, ka nobeigums pārāk sadrumstalots. Piedevām grāmata, manuprāt, satur pārāk daudz liekas informācijas – ik pēc pāris nodaļām ir iestarpināti absolūti nevajadzīgi fakti, visticamāk domāti noskaņas radīšanai, tomēr vismaz mani nesasniedza, tikai traucēja.
Nebija īsti vērts lasīt.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s