Viengadnieks spēlējas

Ir pienācis rudens. Lielais brālis uzsācis skolas gaitas, māsa – bērnudārzā, arī tētis noīrējis biroju un atrodas ārpus mājas, un beidzot (BEIDZOT!) viss rīta cēliens manam viengadniekam ir ar iespēju izbaudīt simtprocentīgu mammas klātbūtni (ja mamma nevāra pusdienas vai pārāk nebaksta pirkstus telefona ekrānā). Un, kas vēl svarīgāk, tā ir iespēja bez spēļu istabas uzraugu “nedrīkst, netraucē, paej malā” pamēģināt VISAS rotaļlietas istabā.

Es neesmu mantu cilvēks. Bet man patīk ballītes, un tāpēc es rīkoju ballītes ne tikai sev, bet arī bēniem uz visiem iespējamiem svētkiem. Un sanāk daudz draugu, un, jā, – mums ir apmēram miljons rotaļlietu! Labi, labi, es kārtīgi pārspīlēju. Tā kā mēs ar vīru neesam mantu cilvēki, mēs regulāri kopā ar bērniem rīkojam revidēšanas dienas, kad nododam mantiņas, kas vairs nav vajadzīgas, labdarībā (“citiem bērniem”). Bet šeit piedāvāšu dažas, ar kurām mans viengadnieks (gads un trīs mēneši) šobrīd spēlējas visbiežāk.

IMG_2017-10-10_2

PIRAMĪDAS TRAUCIŅI

Izjaukt piramīdu. Salikt. Sasist kopā. Salikt pa krāsām. Salikt kaut ko iekšā. Apskatīties zīmējumus uz trauciņa dibentiņiem. Ieliet ūdeni, iztecināt pa caurumiņu. Neiedomājami daudz darbību, ko darīt.

 



IMG_2017-10-10_1

GRIEŽAMAIS ĒDIENS

Koka klucīši, kurus savienojot ar lipeklīšiem, veidojas dažādi ēdieni – maize, dārzeņi, augļi, kurus ar koka nazīti imitējot griešanu, var atlipināt. Ļoti patīk mazajām rociņām lipināt kopā, plēst vaļā un pielietot nazi.

 

OLIŅU SPĒLE (nesting eggs)

IMG_2017-10-10_6

Kad saņēmu dāvanā šīs plastmasas oliņas, neiedomājos, ka VISI bērni ar tām spēlēsies kā traki. Četrās dažādu izmēru un krāsu oliņās var paslēpt cālīti. Atvērt un aizvērt ir šobrīd aktuālākā spēles daļa, bet, ja cālītis paslēpies, tad atvērt un meklēt, un atrast ir pavisam aizraujoši.

 

PIRAMĪDA

IMG_2017-10-10_9

Mums ir gan plastmasas ar skanošo bumbu apakšā no TOMY, gan koka vairākslāņu piramīda ar sortieri, kas jau māca vēršanu, krāsu atpazīšanu un formu daudzveidību. Mazākam esot, Agrim ļoti patika tā ar bumbu, bet šobrīd katru dienu tiek vērti trijstūri, četrstūri un piecstūri – virsū un nost.

 

IMG_2017-10-10_7

 

PAPĪRS UN KRĪTIŅI

Tikai ar pirmo bērnu mums liekas, ka viņš jau vēl mazs un neko nemāk. Tiem, kam ir lielie brāļi/ māsas tas notiek pats no sevis – viengadnieks atrod flomasterus vai krītiņus (es izvēlos eļļas krītiņus) un pārsteigumā spiedz, kā viņš zīmē.

 

 

IMG_2017-10-10_5

 

SKANOŠIE TRAUKI

Vispār jau virtuve, manuprāt, nav spēļu laukums, bet reizēm burkāni zupai jāsagriež, un nav iespēju aizsūtīt puiku spēlēties citur. Tāpēc virtuves apakšējās atvilktnes bieži tiek izkrāmētas, lai uzrīkotu katlu koncertu.

 

IMG_2017-10-10_4

BALANSA VELOSIPĒDS

Šī gan nav klasiska rotaļlieta, tomēr lai kalpo kā iedrošinājums – viengadnieks  jau ir gatavs sākt mācīties braukt ar balansa ritenīti. Mēs izvēlamies STRIDER, galvenokārt tāpēc, ka tam ir īpaši zemu noregulējams sēdeklis.

 

IMG_2017-10-10_3

 

TREPES, KĀPNES, KRĒSLI, GALDI

Jā, nu trepes jau nu arī nav rotaļlieta. Bet uzkāpt, pievilkties, ieraudzīt, tikt šajā vecumā ir ļoti aktuāli. Uz paliktnīša. Uz krēsla. Uz galda. Spēļu laukumā un mājās tagad var tikt visur. Tikai biedējoši, ka NOkāpt vēl ne vienmēr sanāk…

 

 

GRĀMATAS, BUMBAS, MAŠĪNAS

Plašs spektrs. Bet tās jau, šķiet, patīk visiem bērniem (jā, arī meitenēm!)

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s