Baby shower

Ja sagaidījāt kādu ieteikumu, kā likt mazuli dušā (jo tā Google Translate tulko šo vārdu kombināciju), meklējiet tālāk. Šoreiz par ballīti, kuras ideja aizgūta no ASV puses, vēl ne sevišķi populāra ir Latvijā, bet citās valstīs tiek reizēm rīkota, lai grūtnieci “apdušotu” ar dāvanām. Dažās valstīs šāds pasākums tiek rīkots, tikai pirmo bērniņu gaidot, lai tādējādi nosvinētu sievietes pārtapšanu par māti.

IMG_2017-09-22

Nu, tā vispār es esmu samērā skeptiska pret visādām Helovīna, Valentīna un citām no amerikāņiem aizgūtām svētku dienām. Bet manai draudzenei vīrietis izrāda savu mīlestību, organizējot viņai pārsteiguma ballītes draudzenēm. Un tas vien ir tā vērts, lai to nosvinētu. Vienalga, vai mēs to saucam par baby shower, par satikšanos neilgi pirms dzemdībām (jo kā mēs zinām, pēc dzemdībām diez vai tik drīz mēs tiksimies, un tik chillīgi noteikti nē), vai vienkārši par kopīgām pusdienām. Un tāpēc mēs mazliet saorganizējamies, mazliet paspēlējamies, mazliet uzēdam un mazliet apdāvināmies.

Mēs, viņas draudzenes, satiekamies kādā restorānā, izdekorējam galdiņu ar baloniem, pabāžam zem kleitas katra pa balonvēderam un gaidām, kad viņas vīrietis atvedīs jauno māmiņu pusdienās. PĀRSTEIGUMS! Mēs saucam, viņus ieraugot. Viens kopīgs foto, un attā jaunajam tētim – šī ballīte ir tikai meitenēm.

Pinterests ir pilns ar idejām, kādas spēles spēlēt baby shower svētkos, tomēr tāpat kā vecmeitu ballīšu ieteikumi, tie lielākoties ir ne sevišķi piemēroti mūsu kultūras izpratnei par “labu rotaļu”. Tāpēc, ja nu arī tu kādai savai draudzenei gribi uzrīkot pārsteiguma pusdienas par baby shower tēmu, lūk, idejas, kuras mēs īstenojām:

  1. Iepazīšanās. Jaunā māmiņa pastāsta, kā pazīst katru no savām draudzenēm, cik sen pazīst un kāds ir iepazīšanās stāsts. Šis vienmēr ir mīļi, emocionāli un būtiski ne tikai galvenajai, bet arī katrai no mums, un šo spēli es izmantotu arī jebkurā vecmeitu ballītē.
  2. Tavas draudzenes bērnībā. Jaunajai māmiņai tiek iedota čupiņa ar bildēm, kurās esam redzamas 1-3 gadu vecumā. Cik pārsteidzoši, ka pārsvarā visas tiek atpazītas, galvenokārt tāpēc, ka mūsu bērni esot tik līdzīgi tiem bēbīšiem, tas ir, mums bildēs.
  3. Totalizators. Katrai no klātesošajām dāmām tiek izdalīta lapiņa, kurā varam ierakstīt bērniņa pasaulē nākšanas datumu, svaru, garumu un arī vārdiņu. Un pēcāk dzimšanas datumus atzīmējam kopīgā kalendārā.
  4. 10 jautājumi un atbildes. Viena no mums ir sagatavojusi jautājumus ar atbilžu variantiem saistībā ar dažādiem faktiem. Cik kg svēris smagākais dzimušais bērns? (9.98kg!!!) Cik vieglākais izdzīvojušais? (229g) Cik bērnu visvairāk dzemdējusi kāda sieviete? (27 dzemdībās 69 bērni!!!) Palasiet tik Ginesa rekordu ierakstus un wikipēdiju, un jūs būsiet sajūsmā, cik interesantus jautājumus var izveidot.
  5. Vēdera apkārtmēra tests. Katrai ir iespēja atritināt diegu tik garu, kāds, viņasprāt, ir jaunās māmiņas vēdera apkārtmērs. Kad tas ir izdarīts, sienam apkārt grūtniecei un pārbaudām, kurai ir visprecīzāk.
  6. Kas ir tavā somiņā. Katrai tiek iedota lapiņa ar 20 lietu sarakstu – lūpukrāsa, košļenes, telefons, atslēgas, pincete, knupītis, salvetes, rotaļu mašīnīte, jebkas, ko vēl varam izdomāt. Un atzīmējam, kurai visvairāk “svarīgas” lietas ir paņēmušās līdzi.
  7. Dāvanas. Tā kā katrai no mums šī bija pirmā šāda “bebīša dušas” ballīte. Tad arī dāvaniņām bija plaša interpretācija. Mūsu draudzene saņēma zeķītes, čībiņas, bodijus bebītim, praktiskas lietiņas mammai, piemēram, ķimeņu tēju, želejas spilventiņus krūtīm utml., kā arī eklērus un burciņu ar pīlādžiem medū, ko panašķēties, un mandalu grāmatu, kuras krāsošana ļaus sevi sakārtot.

Ak, jā. Kūku mēs ēdām no Canamelle. Ar mazu čučošu marcipāna bebīti vidiņā. Ņamm.

IMG_2017-09-22-2

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s