Randiņam būt

Tagad jau moderni. Visādos delfos tā skaisti ierakstīt. Psihologi iesaka. Jāiet ar vīru uz randiņu. Un tad tu pērc teātra biļetes. Lido uz ārzemēm. Vai aizej uz pāris stundām pastaigāties pa rajonu. Divatā. Ar vīru. Randiņā, tjipa. Tikai tā sajūta nav tā īstā. Pirms tu tiec līdz tai randiņa sajūtai, tev vēl jāizrunā simtu viens loģistikas jautājums, jāizstāsta, ko kurš šodien teicis, darījis, nedarījis, ko un kā sarunāt, saplānot rītdienai, nākamajam ceļojumam, Ziemassvētkiem. Un tad jau viss ir beidzies. Tu atgriezies mājās, liec bērnus gulēt. Uzliec modinātāju. Ielien feisbukā. Un uzraksti, ka ķeksītis ievilkts. Biji taču randiņā. Lieciet mani mierā. Nākamais randiņš pēc mēneša. Vai diviem. Vai cik nu bieži tie psihologi iesaka.

Bet es gribu tādu īstu randiņu. Ar ziediem varbūt. Ar uztraukumu. Ar pareizās kleitas izvēli. Apdomājot vārdus, ko teikt. Ar uzmanību. Ar koķetām acīm. Cerot. Tiecoties. Patīkot. Cenšoties. Smejoties. Neplānojot. Bez robežām. Riskējot. Aizmirstot. Aizmirstoties. Es tā gribu. Nesaprotot. Pārprotot. Sadzirdot varbūt pat to, kas nav teikts. Lecot bezdibenī. Un bēgot. Ja uguns par tuvu. Pēc tam pilnmēnesī skatoties, atcerēties. Katru niansi. Katru vārdu. Katru pieskārienu. Tulkojot. Savai sajūtai par labu. Jēziņ. Tā es gribu. Negulēt nakti. Pārsātinātu galvu.

Skaidrs, ka ar vīru tā nemaz nevar. Pārāk sadzīviski tas viss. Pārāk pazīstami. Pārāk vienkārši. Galu galā, lai ko tu uzvilktu, darītu, pateiktu, tāpat jūs kopā atgriezīsieties mājās. Piedevām, skaidri zināms, cikos. Kad auklei pieteikts tikt brīvai. (Ja tomēr kāds tā ar vīru var, lūdzu, lūdzu, dodiet man zināmu.)

Skaidrs, ka ar kādu citu vīrieti tā nemaz nevar. Ko tad vīrs teiks, ja tu tagad sāksi meklēt kādu citu, kurš tev ziedus dāvinās un apbērs ar komplimentiem. Un kā tu pati galu galā jutīsies. Jo ne jau tas ir, ko tu meklē.

Tāpēc paliek tikai draudzene. Tam īpašajam randiņam. Noiet uz jūru. Tumsā. Viļņos ieklausīties. Sirdi izkratīt. Lai lūzt un birst. Lai lietus līst. Uzdrošināties. Smieties līdz panīkumam. Nosalt. Izkāpt no sevis. Pārkāpt pāri. Sajust. Sevi. Un draudzenes plecu. Kailai iet jūrā peldēties. Veldzēties. Aizmirsties. Pavisam citai nākt ārā. Brīvai. Vieglai. Jaunai. Stiprai. Lai līstu tai ikdienas ritenī atpakaļ. No jauna.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s